Probuďte své sny!

11
1978

Existuje mnoho receptů, jak naplnit svoje sny, ale nejdůležitější je vědět, o co vlastně usilujete. Možná by vám prospěl takový malý domací úkol – na kus papíru si sepište, co v životě chcete. Nemyslete na to, zda je to možné či ne, prostě si sepište i ty nejbláznivější dětské sny, na které jste už raději dávno zapomněli. Co byste chtěli od života, kdybyste si byli jisti, že získáte, cokoliv si usmyslíte? Co byste podnikli, kdybyste věděli, že nemůžete prohrát?   Co byste se rádi naučili? Jaké dovednosti byste rádi zvládli? Jaké povahové rysy byste v sobě rádi vypěstovali? Jací by měli být vaši přátelé? Jací byste chtěli být vy sami?  Co byste rádi vybudovali nebo koupili? Jakých událostí se chcete zúčastnit? Jaká dobrodružstvi chcete prožít?

”Představivost je důležitější než znalosti. Znalosti jsou omezené, ale představivost obklopuje celý svět.“Albert Einstein

Miřte vysoko! Věřte, že je to možné! Věřte, že Vy toho můžete dosáhnout! Věřte, že si to zasloužíte! Mnoho lidi se rozhodlo žít život s malým rizikem, neboť si v minulosti něco přáli, ono se to nesplnilo a než aby prožili další zklamání, tak raději očekávají jen to, čeho lze snadno dosáhnout.

Pokud nejste ochotni žít život s rizikem, tak nemůžete růst,
pokud nemůžete růst, tak nemůžete využít svůj potenciál.
Pokud nemůžete využít svůj potenciál, tak nemůžete být štasťní.
A pokud nemůžete být štasťní, tak o čem život vlastně je?
Les Brown

I když vás osobně neznám, tak vím jednu věc zcela určitě – a to, že máte obrovský potenciál a výborné nápady! Věříte tomu? Věříte sami sobě? Dělíte se o své nápady s ostatními? Hřbitov je plný dobrých nápadů, neboť lidi nenalezli odvahu je uskutečnit. Uvěřili svému přesvědčení, že nejsou schopni či hodni svého snu. Uvěřili, že jejich nápad není tak dobrý, aby uspěl. Jste tvořiví a nápadití?  Najdete dostatek důvodů, proč svoje sny uskutečnit? Náš mozek totiž pracuje na principu: důvod » akce. To znamená, pokud nemáme dostatečný důvod cokoliv udělat, tak to zkrátka neuděláme. Dám vám takový malý příklad – v hořícím domě je desetikoruna, kolik z vás si pro ni dojde? Hádám, že nikdo. Ale pokud je v tom samém hořícím domě vaše dítě, milovaný partner či rodič, tak je to dostatečný důvod riskovat svůj vlastní život, nebo ne? Vytvořte si silné důvody, kvůli kterým neustoupíte na cestě za splněním svého snu, a to zejména v těžkých dobách, které rozhodně přijdou. Čekají totiž na vás různé nástrahy a výzvy. Jaké jsou vaše důvody, které vám pomohou ve chvílích, kdy se budete spoléhat na někoho, kdo vás zklame nebo se neukáže, přestože to sliboval? Co vás udrží na cestě za vaším snem v době, když vaši přátelé začnou pochybovat o vašich schopnostech a začnou vás z vašich plánů a snů zrazovat?

Pevně věřím, že zodpovězení otázek a uvědomění si reálnosti vašeho snu, vás posune zase o něco blíž k jeho splnění!

Lenka Strnadelová

11 KOMENTÁŘE

 1. Absolutně s Vámi souhlasím, Tomáši. Opravdu jen velmi málo lidí doopravdy ví, co chce od života a to je důvod, proč většina z nich selže, i když dostanou do rukou skvělou příležitost. Nedokáží se přenést přes sebemenší komplikace a řada z nich vzdá svou cestu hned na začátku. Je to smutné, ale je to realita. A myslím si, že lidstvo by se mělo zabývat otázkou, jak tuto situaci změnit, mnohem více, než globálním oteplováním, či obnovitelnými zdroji energie. V momentě, kdybychom dokázali u celé lidské populace probudit jejich potenciál, pak by se tyto otázky vyřešily mnohem snadněji.

 2. Děkujeme za reakci, bohužel se musím přiznat, že článek nebyl můj a jméno autora byl omyl (již opraveno). Článek napsala naše nová posila Lenka Strnadelová a jsem velmi velmi potěšen pozitivní odezvou ihned na první článek 🙂

 3. Také chci poděkovat za tento článek a naprosto souhlasím s prvním příspěvkem. Jinak bych chtěl od Lenky vídat více takových článků! 🙂

 4. Moc pěkný článek, který by mnoha lidem možná otevřel oči, jen kdyby si ho přečetli, škoda jen, že na tyto stránky se dostanou lidé, kteří se už trošku zajímají. Pro je článek motivací, jelikož si tyto skutečnosti již uvědomuji.Chválím autorku, jen tak dál 🙂

 5. Vážená Lenko,
  tímto Vám chci poděkovat k Vašemu krásně a stručně napsanému článku. Vybrala jste si téma o kterém se dá psát a hovořit hodiny, ne-li dny. Sám musím uznat, že není tak snadné se pohybovat v mantinelech, které si sám stanovím. Na druhou stranu je to skutečná výzva nejen v obchodním světě, kde se pohybuji, ale i v tom osobním. Pokud tady je někdo, kdo by si rád vyměnil zkušenosti, přátelsky si popovídal, určitě to ucítám. Všem – i Lence přeji příjemný den.

  Honza

 6. Dobry den vsem,jsem rad,ze vůbec takový to internetový magazín funguje.Sleduji ho denně,po 2 roky a články,které zde vyšly mi změnily život k lepšímu.Moc chci poděkovat autorům.K tomuto článku
  chci doporučit vynikající knížku Jak si spravně přát – ve které se naučíte 7 pravidel,jak uskutečnit své sny.

 7. Krásný článek a hlavně je v něm velká spousta pravdy. Nejasné představy vedou k nejasným cílům a zavede nás velmi často uplňě někam jinam než jsme sami očekávali.
  Les Brown tento citát říkal v dokumentu The Compass, osobně bych jej přeložil jinak, ale i tak vyzní. Opravdu teame Dreamlife neustále překvapujete. Jen tak dále!!

 8. Paní Hana Ulrichová z Kladrub se v úterý 2. června vydala do Španělska. Pěšky. Něchtěla sedět vedle důchodců a naříkat. Je jí 63 let. Hodně odvážný sen začala měnit ve skutečnost. Klaním se a držím pěsti všem, kteří si chtějí splnit i tak náročné sny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here