Sny v hlavě nestačí

4
2020

Jestliže chcete začít podnikat a jedete do banky požádat o půjčku pro váš projekt, o co vás nejdříve požádají? Nebo jinak, co si vezmete s sebou? Pravděpodobně podnikatelský plán, je to tak? Na papíře, v písemné podobě! Ještě jednou zopakuji, v písemné podobě. Nebudete ho mít jen v hlavě, ale ukážete cíl přímo na papíře. A pokud je „zapisování si“ dost důležité pro bankéře a vlastně i pro samotné podnikatele, nemyslíte, že je to dost důležité i pro vaše sny?

prace2

Krásnou a vystihující otázku položil Jack Canfield ve své knize. „Proč si asi myslíte, že byla Bible sepsána, když přece ty příběhy všichni znali? Mohli si je jen vyprávět, ne?“ Slovo na papíře je totiž jiné, má váhu. A pokud jde o vaše sny, ukážete tím, že máte jasno. A dokážete to nejen ostatním, ale především sami sobě.

„Co chcete a co můžete, je omezeno pouze tím, jak dovedete snít.“ Mike Melville

Proto bychom měli mít své sny nejen v hlavě, ale především na papíře. Sepsané. Nestačí mít jen nástěnku vizí, ale také Knihu snů, vizí či cílů, je jedno jak ji nazvete. Zkrátka vaší knihu. A v ní mít napsány všechny cíle, kterých chcete dosáhnout a váš největší sen. Vše do těch nejmenších detailů. Nečekejte, že to půjde zlehka. Nenechte se odradit, takové sepsání vyžaduje velké přemýšlení. Ale při cestě za vašimi sny, vám je tento krok velice usnadní.

Popsat své cíle jasně, barvitě a detailně, vyžaduje čas. Nejde napsat jen „chci auto“. To nestačí. Ani „chci drahé auto.“ stejně tak „chci drahé auto v černé barvě“. Takhle si ho do svého života nepřitáhnete. Musíte ho vidět, jako byste ho měli. Právě na detailech záleží. Takže nezapomeňte na přesnou značku, barvu, výkon, v jaké kůži je, benzin nebo diesel. A spousta dalšího, jak má vaše vysněné auto vypadat. To samé pokud jde o byt, dům, přítele, přítelkyni, práci,… Všechno, co se dá do detailu vysnít a popsat na papír, to vše můžete i mít.

„Vědění bez konání je jako orání bez setí.“ autor neznámý

Toto je krok, který odděluje ty, kteří o svých snech jen mluví, od těch, kteří dokáží ze svých snů učinit realitu. Takže pokud ještě nemáte svoji knihu cílů, začněte do detailu psát a snít. A je jen otázka času, kdy se vám vše splní.

 

4 KOMENTÁŘE

  1. Lukáši, kolik lidí podle vás má jasno v hlavě? Navíc při ručním psaní se v mozku aktivují centra, díky kterým si člověk danou věc mnohem lépe zapamatuje.

  2. Hezký článek, jen mě utvrdil v mém jednání. V hlavě mám, kde chci být ve 30, 40, 50. Kde bydlet, jak pracovat, v čem jezdit.. Chtěl jsem to ale všechno černé na bílém. Pořídil jsem si A6 linkovaný notýsek. Notýsek na vize, plány. A najednou my bylo líto do toho notýsku psát obyčejnou tužkou. Koupil jsem si plnící pero. A najednou mi bylo líto to pero nosit v tašce nebo bundě, koupil jsem si sako a nosím ho v náprsní kapse. A postupem času chodím od jednoho “a najednou” ke druhému. Možná si někdo řekne, ze jsou to hlouposti, ale věřím, ze mě to posunuje dále…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here