Skvělé zimní lyžování – Švýcarsko, Rakousko, Itálie

1
1704

Davos – švýcarský luxus

Údajně nejstarší zimní středisko ve Švýcarsku leží na pomezí Plessurských Alp a Albuly. S nadmořskou výškou 1560 m. n. m. poskytuje svým návštěvníkům prvotřídní lyžování. Davos však není jen lyžařským střediskem. Lidé sem přijíždí i do vyhlášených klimatických lázní, které vynikají nabízenými pohostinskými službami.

Švýcarsko není členem Evropské unie, nezapomeňte si proto před cestou sjednat vhodné pojištění. Evropský průkaz zdravotního pojištěnce zde totiž neplatí. A vysoké úrovni lékařské péče odpovídají i její ceny. Na poslední chvíli lze uzavřít i cestovní pojištění online.

Rakouský Arlberg – téměř 250 km lyžařských tratí

Horský masiv Arlberg má dvě zóny, které nejsou vzájemně propojené, snadno však z jedné na druhou dojedete autem, nebo skibusem. Jak zóna St. Anton, tak Lech Zürs poskytují perfektní upravené sjezdovky i dokonalá místa pro freeride.

Zejména v oblasti Lech Zürs je do jisté míry omezena kapacita hotelových lůžek, aby byl návštěvníkům zajištěn maximální možný komfort.

Do italské Val Gardeny

Posledním z luxusního lyžařského trojúhelníku je italská Val Gardena. Sice neoplývá okázalou zdobností a úpravou jako například Cortina, ale lepší místo pro lyžování byste v Itálii nenašli. Číslo 175 značící kilometry propojených sjezdovek mluví za vše. O jejich úrovni a kvalitě vypovídá fakt, že se zde každoročně pořádá sjezd světového poháru mužů.

Až budete unaveni, můžete načerpat síly v jedné z místních restaurací, kterou michellinská komise ohodnotila hvězdou.

Na co před cestou nezapomenout

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje před cestou do zahraničí uzavřít si připojištění při vašem cestování. V Rakousku a Itálii sice platí váš nárok na lékařské ošetření na základě předložení Evropského průkazu zdravotního pojištěnce, ale i ten má své výjimky a provozování lyžařských sportů, zejména freeridu mezi ně patří.

1 komentář

  1. Rakousko je ráj lyžařů, několikrát jsem se o tom přesvědčil, letos určitě pojedeme znovu:) Už ti máme vyhlédnuté, moc se těšíme:)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here