Nejkrásnější města italského Toskánska

0
7457

Když se řekne Itálie, srdce nejednoho z jejích věrných milovníků zaplesá. Itálie totiž nabízí všechno, co by ideální země měla nabízet: přívětivé klima po celý rok, nádhernou přírodu, města s duší a architekturou, křišťálově čistá jezera a pláže, v zimě zase hory. To vše završené fantastickým jídlem i vínem. V Itálii sice téměř nikde nešlápnete vedle, přesto však existuje oblast, která si zaslouží zvláštní pozornost – Toskánsko.

Putování po Toskánsku

Za vínem i bohatou architekturou určitě vyrazte do malebných měst a vesniček, které ukrývá Toskánsko, oblast střední Itálie. Toskánsko doporučujeme jednoznačně projet autem, protože jedině tak z něj za relativně krátkou dobu (i za týden) stihnete vytěžit maximum.

Která města byste v Toskánsku určitě neměli minout?

Florencie

Až budete v Toskánsku, bezpodmínečně se zastavte v jeho hlavní metropoli, ve Florencii, která Římu šlape silně na paty, a troufneme si říct, že si ji možná zamilujete víc. Na náměstí Piazza del Duomo váš čeká přímo impozantní podívaná na architektonické stavby, které jej lemují – obdivovat je můžete ve společnosti šálku výborné italské kávy ze zahrádek jedné z tamních kaváren. Náměstí dominuje katedrála Santa Maria del Fiore, u níž se zvenčí zaměřte především na bohaté venkovní zdobení a detaily, uvnitř zase na mistrovská díla malířů.

Tip: Vstup do katedrály Santa Maria del Fiore si zabookujte alespoň 2 dny předem, abyste se vyhnuli nekonečným frontám.

Siena

K dalším městům Toskánska s bohatou historií se řadí Siena. Siena se pyšní velmi zachovalým náměstím ve středu města, které se mimochodem nachází na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Navzdory tomu, že je náměstí Piazza del Campo na první pohled celkem rušné, dýchne z něj na vás jakási klidná a kouzelná atmosféra, kterou nejlépe nasajete se sklenkou vína či zmrzlinou v ruce.

Katedrála Duomo di Siena

Stejně jako ve Florencii, i v Sieně vás zaručeně uchvátí gotická katedrála – Duomo di Siena, která se té florentské dokonce velmi podobá. Vstupné 5 € se možná zdá příliš, avšak hned, jak vkročíte do katedrály, zastaví se vám dech a vy nebudete litovat ani jednoho centu.

Kde se vám naskytne nejlepší výhled na Sienu?

Pokud se městy raději kocháte z výšin, pak se vám v Sieně nabízí 2 hlavní vyhlídkové věže. Dechberoucí výhled na Sienu se vám naskytne jednak z gotické věže Facciatone, mistrovského kousku gotického umění (nezapomeňte na předchozí rezervaci vyhlídky a připravte se na 440 schodů) a jednak z věže Torre del Magnia.

Tip: Jestli chcete ochutnat tu nejbáječnější zmrzlinu v Sieně, pak zavítejte do Gelaterie Grom a poručte si pistáciovou!

Volterra

Zastávku si udělejte také ve Volteře, opevněném městečku ležícím asi 50 kilometrů jižně od Pisy. Volterra leží na skalnatém vrchu, takže z ní budete mít okolní scenérie Toskánska jako na dlani. Samotné město vzniklo spojením několika etruských osad ohraničených hradbami, které ve městě doposud zanechávají nádech romantiky a života v období středověku. Kromě samotných hradeb a křivolakých uliček stojí za zmínku také velmi zachovalé vykopávky římského divadla nesoucího název Teatro Romano. Vstup určitě stojí za to, nicméně mnohem hezčí pohled na vykopávky budete mít z horních hradeb.

Tip: Přímo fantastický gurmánský zážitek doprovázený neskutečnými výhledy se vám naskytne v restauraci Osteria Con Vista Fornelli, kterou najdete na jihozápadním okraji centra Volterry.

Než vyrazíte objevovat krásy Toskánska, nezapomeňte na cestovní pojištění. Například u ČSOB Pojišťovny si sjednáte cestovní pojištění online během pár minut a ještě vám na něj dají slevu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here