Sedm hvězdiček pro šperk Abu Dhabi

1
1384

Když jsme poprvé spatřili dechberoucí fotky Emirates Palace, stanuli jsme v tichém údivu a několik minut vstřebávali celou jeho velikost. Téměř bychom řekli, že rozsah takového komplexu nelze vměstnat do pouhého „hotel“. Emirates Palace není hotel, je skutečným palácem, doslova a dopísmene. Začněme ale u Abu Dhabi, hlavního města Spojených arabských emirátů, kde samotný Emirates Palace leží.

Abu Dhabi je jedním z nejmodernějších hlavních měst na světě. Samo o sobě je emirátem a bylo tím, které vedlo ostatní ke spojení. Abu Dhabi je kořeněnou směsí nesmírně bohaté, starobylé kultury a moderního životního stylu a proto je přitažlivým magnetem turistům ze všech koutů světa. Mnohem více než vyhledávaným letoviskem je ale Abu Dhabi centrem veškerého významného obchodu na blízkém východě. Šejkové, magnáti, průmyslníci využívají veškerého pohostinství Abu Dhabi k uzavírání obchodů a podepisování kontraktů s částkami, nad kterými by se leckomu zatočila hlava.

Celé pobřeží Spojených arabských emirátů oplývá dokonalým podnebím. Bílé pláže s pískem přesýpacích hodin, rozsáhlé zahrady a parky, luxusní nákupní galerie, kulturní centra a restaurace snad každé významné národní kuchyně světa.

A jaký je tedy Emirates Palace, jehož stavba přišla v přepočtu na 44 miliard korun? Spektakulární palác zasazený v soukromé, stohektarové oáze. S vlastní zátokou a 1,3 kilometru dlouhou písečnou pláží. V paláci je nejmodernější a nejluxusnější konferenční sál celé oblasti, který pojme až 1200 osob. Na předsálí s kapacitou 2800 hostů je napojeno 6 rozsáhlých teras. Celý palác disponuje zázemím dalších 48 menších konferenčních místností vybavených nejmodernější audiovizuální technologií a nespočtem rozmanitých prostor pro pořádání gala večerů, banketů, koktejlů a rautů. Celkem jedenáct vytříbených restaurací, každá s vlastní svébytnou atmosférou. Jednou z nich je tyrkysová Sayad, která Vám na stříbrných podnosech nabídne všerůzné plody moří a oceánů. Restaurace má své vlastní rybáře po celém světě, kteří čerstvě ulovené ryby nechávají expresně letadly přepravovat do srdce Abu Dhabi, kde mohou být okamžitě upravovány a servírovány. Vy si pouze vyberete, zda si svého rejnoka vychutnáte přímo v jádru restaurace mezi modrými akvárii nebo v některé ze tří soukromých lóží či s výhledem na romantický záliv z terasy restaurace Sayad. Neméně příjemně se budete cítit v restauraci The Palace Ceremony. Zde má každý host své soukromé lóže, vlastního číšníka i šéfkuchaře, kteří Vám na stůl servírují celý svět – jakékoli Vaše přání nezůstane nesplněno. The Palace Ceremony je ztělesněním dokonalého stolování.

Emirates Palace vé svém luxusu prolamuje všechny myslitelné hranice. Na jediného hosta je v paláci pět členů personálu připravených Vám snést modré z nebe. Za vše mluví roční výdaj paláce, v přepočtu 50 milionů korun, jen na čerstvě nařezané růže. V Emirates Palace se nachází 302 pokojů třídy Luxury, 40 apartmánů Khaleej a 16 apartmánů Palace.

Třída Luxury – s výhledem do zahrady nebo na pláž ze soukromého balkonu. Pokoje s plochou 55 m2 v příjemném souznění odstínů světle modré. Čalounění je ze zlatého a krémového hedvábí, zvyrazněné medovým, dřevěným obložením a mramorovými podlahami. Uvolněná atmosféra pokojů tvoří z třídy Luxury místo k dokonalé relaxaci. Každý den čerstvé květiny, denní noviny z celého světa a soukromý room servis 24h samozřejmostí.

Apartmány Khaleej – všechny s rozsáhlou obývací halou, nebeskou ložnicí a exkluzivní koupelnou. S celkovou plochou až 160 m2 uspokojují veškeré nároky na soukromí. Součástí každého z apartmánů Khaleej je panoramatický balkon, plazmová obrazovka s úhlopříčkou více než 150 cm, koupelna v mramoru s velkou jacuzzi a extraprostornou, unikátní dešťovou sprchou. K čerstvým květinám a denním novinám je pro majitele apartmánu Khaleej připravena soukromá doprava limuzínou Rolls Royce z letiště a na letiště.

Vrcholem luxusu Emirates Palace je pak 16 apartmánů nejvyšší třídy Palace. Umístěny v nejvyšších dvou podlažích, každý s rozlohou 680 m2. Svou přepychovostí je každý z nich sám o sobě palácem v paláci. Rolls Royce? Balkony s neopakovatelným výhledem? Obří plazmové obrazovky ve všech místnostech? Vše samozřejmostí. Stěny zdobené zlatem a stříbrem, svítidla posetá tisíci dokonale broušených křišťálů Swarovski a Daum. Každá ze tří ložnic, v nejjemnějším saténu a hedvábí, má vlastní přeluxusní koupelnu s jacuzzi a dešťovou sprchou.

Součástí subtropických zahrad Emirates Palace jsou také dva rozsáhlé systémy překrásných, sladkovodních bazénů s několika zátokami, tobogány, překrásným třpytem vodopádů, ostrovy s jeskyní a terasami.

Emirates Palace patří do stejné třídy jako Burj Al Arab. Do třídy, kterou naleznete jen ve Spojených arabských emirátech. Do třídy, která má sedm hvězdiček.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here