Dovolená v Londýně? Jedině v May Fair Hotel

0
1302
Slavný ale trochu zkostnatělý londýnský hotel patří do řetězce Redisson Edwardian Group a prošel minulý rok opravdu rozsáhlou rekonstrukcí. Tak rozsáhlou, že na ni padlo přes neuvěřitelných 70 milionů liber, za ty peníze však proměna stála za to!
Strávit tak zde alespoň prodloužený víkend je neskutečným zážitkem, a přestože je toto místo pokládáno za ubytování pro horních deset tisíc, nepatří v Británií rozhodně k nejdražším. Přesto má několik nej a od ostatních hotelů, jejichž poznávacím znamením je také stylový design, se podstatně liší.
První zvláštností je samotný fakt, že hotel vypadá zvenku celkem nenápadně. Stojí poblíž londýnské Green Park Station, ale coby kamenem dohodil od Berkely Square nebo Staré a Nové Bond street. Že vám tato místa něco připomínají? No samozřejmě – Green Park je jedním z nádherných královských parků, Bond street zase nejvýznamnější obchodní ulicí v Londýně. Za pár minut dojdete i pěšky do National Portrait Gallery, slavného Hyde Parku nebo Královské Akademie umění. Architekti dobře věděli, proč hotel postavit na tak strategické místo…
Může vůbec existovat něco, co je velké a zároveň útulné? V případě My Fair Hotel se opravdu nejedná o paradox. Počet pokojů (přes 400) možná někoho šokuje, ale není třeba. I zde zažijete tajemství příjemné a intimní atmosféry. Některé pokoje jsou určeny spíše milovníkům jednoduché, ale luxusní klasiky, jiné nabízí více extravagance. V deseti speciálních přepychových suitech nenajdete snad žádné podobné znaky; jeden pokoj laděný do ostře růžové, druhý s postelí ve tvaru kruhu…stačí si jen vybrat. A pokud jste někdy toužili projet se v Bentley, jako host jednoho z těchto pokojů máte výsostné právo na řidiče a klasickou limuzínu. Obrovským plusem hotelu je bezbariérový přístup a také několik speciálně upravených pokojů pro hendikepované hosty. Nejnáročnější ocení osm studiových pokojů s obývací místností navíc nebo opravdu bombastický komplex „All Fresco rooms“ s terasou, vlastní zahradou, venkovní televizí a jídelnou.
 Co však dominuje hotelu a utkví ve vás od prvního pohledu, je vstupní hala s recepcí. Elegantní meziválečný styl se tu mísí se současným uměním a vytváří naprosto originální spojení. Společně s kombinací mramoru s šedou a černou kůží s rudým nábytkem nenechá nikoho chladným. A pokud máte slabost pro křišťálové lustry, dostanete se na vrchol blaha, stačí zvednout oči. Hotel může být právem pyšný na obrovský lustr od prestižní francouzské značky Baccarant za jeden milion liber.
Ačkoliv o britské gastronomii nekolují příliš lichotivé mýty, v hotelu si rozhodně pochutnáte. Místem, kam budou večer směřovat vaše kroky po celodenních pochůzkách po městě, je Amba Bar and Grill. Zde si hosté, usazení v křeslech z černé kůže, mohou vybrat z několika menu; specialitou je třeba londýnský uzený losos. Vše čerstvé, kvalitní a velký důraz je kladen na místní a hlavně sezónní ingredience. Tři chody bez nápojů stojí okolo třiceti liber.
A jaké lázně patří v Londýně k nejoblíbenějším? Samozřejmě ty z May Fair Hotel. Hlavně kvůli několika velmi speciálním službám – vonná sauna, bahenní lázeň, mikro-dermabrazivní pleťové masky, facelift
 Cena jedné noci v standardním pokoji začíná na 300 librách, za luxusní jednolůžkový suit zaplatí host až desetkrát tolik. Ale když už dovolená v nejstylovějším městě Evropy, tak se vším všudy a při odjezdu z letiště Heathrow bez rozmyslu nahlaste řidiči: „May Fair Hotel, Stratton street, please.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here