Luxusní ekohotel uprostřed džungle v podání F. Coppoly

0
1521
Magický hotel uprostřed přírodní rezervace v centrální Americe – přesně to vytvořil Francis Ford Coppola. Můžete se potěšit nádherou fantastických barev a exotických vůní tropické zahrady. Splyňte s harmonickým rytmem džungle a na hřbetu bujných koní se nechte pohltit opojením z okolní nádherné přírody. Nasedněte do kánoe a své rozjitřené smysly ochlaďte v křišťálové řece. Přiložte prst na tep džungle a zažijete extázi. Na břehu řeky najděte bazén s horkou vodou a zažijte slastné opojení úplné relaxace. Nechte se rozmazlit lázeňskými procedurami nebo thajskou masáží.
Francis Ford Coppola je světově proslulá osobnost filmového světa, režíroval více než 30 filmů a téměř 70 filmů produkoval. A právě jeden z jeho filmů způsobil, že se z Coppoly stal také hoteliér. Film Apokalypsa, v originále Apocalypse Now, byl natáčen uprostřed džungle nádherné tak, že na ni Francis Ford Coppola nezapomněl ani po téměř třiceti letech.
Uprostřed džungle na Belize vytvořil komplex s kouzelným jménem Blancaneaux Lodge a pokoušel se vtisknout tomuto místu rysy hotelu, v kterém pobýval spolu s celým filmovým štábem během natáčení na Filipínách – rysy ráje v džungli. Ve svých snech stále viděl domy vyrůstající z husté přízemní mlhy doslova uprostřed ničeho, obklopené divokým pralesem a exotickým štěbetáním pestrobarevných okřídlenců. Výsledkem je hotelový komplex schovaný ve středu bujné vegetace na břehu křišťálové řeky, která protéká téměř na prahu luxusně vybavených „cabanas“.
Cabanas ve španělštině znamená chýše nebo chatrče. Ale svým vybavením se daleko víc blíží luxusním vilám. Cabanas se staly nedílnou součástí džungle, byly přijaty do komunity divokých porostů a stejně tak jsou přijímáni jejich návštěvníci.
Mauglí si ve slavném příběhu z džungle musel svou pozici vybojovat, vy přicházíte již jako hosté, ale přesto je vhodné pamatovat na jeden ze základních zákonů přírody z tradiční knihy: „Nuž pamatuj, že zde platí zákony džungle a žádné jiné. Živ bude, kdo ctí je, kdo nezachovává je, ten bídně zhyne.“ Proto byl při tvorbě celého komplexu zvolen přísně ekologický přístup. Resort uprostřed více než 500 čtverečních kilometrů chráněné džungle šetří vodu, energie a využívá přírodní materiály ve všech svých budovách.
Tento malý ráj je ideální ke snění nebo pro získání exotických dojmů uprostřed džungle, poznání divoké zvěře a to vše v pohodlí ekologického luxusu. Hotelový areál je nejen uprostřed národního parku Mountain Pine Ridge Reserve, ale je také v blízkosti nejkrásnějších a nejrozsáhlejších mayských památek v celé centrální Americe (Chichén Itzá).
Ke kouzlu tohoto resortu patří, že stačí krapánek štěstí a strávíte několik okamžiků se samotným majitelem nebo jeho dcerou. Můžete se také setkat s některým z četných Coppolových přátel, kteří přijíždějí na návštěvu nebo pro inspiraci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here