Když potápět, tak do Chorvatska

0
1392

Mezi potápěči z ČR je dlouhodobě populární zejména Chorvatsko, o čemž svědčí mimo jiné velké množství českých potápěčských základen na pevninském pobřeží i blízkých ostrovech. Důvodem přitom není pouze relativně snadná dopravní dostupnost, ale především skutečně kvalitní podmínky, které uspokojí i velmi náročné potápěče.

Jadran je známý nádhernými přírodními lokalitami, výjimečně průzračnou vodou, bohatým mořským životem i zajímavými podmořskými nalezišti a objekty. To vše navíc doplňuje vynikající zázemí s kvalitním servisem a širokou nabídkou půjčoven výstroje. Samozřejmostí je rovněž odborná potápěčská výuka a služby profesionálních instruktorů a znalců místních podmínek. Všem, kteří to myslí s potápěním opravdu vážně, i těm, co si to chtějí prostě jen vyzkoušet, lze tedy dovolenou v Chorvatsku jedině doporučit!

Individuálně, nebo organizovaně?
Všechno včetně potápění má samozřejmě svá pravidla. Chorvatské předpisy rozlišují dva možné způsoby potápění, a to individuální a organizovaný. Individuálním se myslí potápění bez doprovodu pověřené odborné osoby a je k němu potřeba speciální povolení, které vydávají přístavní kapitanáty a jejich pobočky.

Alternativu představuje potápění organizované profesionálním potápěčským střediskem, které má oprávnění a registraci k poskytování těchto služeb. Takovýchto center se v Chorvatsku nachází hodně přes sto, takže není problém se do některého přihlásit. Záleží tedy jen na vašich potápěčských zkušenostech a preferencích, kterou variantu zvolíte.

Nejatraktivnější jadranské lokality
Je těžké rozhodnout, které lokality označit za nejkrásnější. K oblíbeným patří například oblast Istrie nebo Kvarnerských ostrovů, ale za návštěvu určitě stojí také Dalmatské ostrovy a řada dalších. K nejzajímavějším místům přitom bezesporu patří ta, která se nacházejí v zónách, kde se smí potápět pouze organizovaně a s předem uděleným souhlasem Správy pro ochranu kulturního dědictví. Zvlášť přitažlivé bývá potápění k vrakům lodí nebo letadel, kterých je na dně Jaderského moře k vidění celá plejáda.

Opěvovat krásy podmořského světa Jadranu by se dalo určitě dlouho, ale není nad osobní zkušenost. Sezóna právě vrcholí, sehnat nějaký šikovný last minute do Chorvatska nebude problém. Uvidíte, že nebudete litovat!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here