Stagnuje váš rozvoj i úspěch? Podchyťte 3P, která rozhodují!

0
3322

Chcete-li efektivně uchopit osobní rozvoj, úspěch, růst, mít šťastné vztahy, být spokojení, je nutné zvládat 3 základní P! Víte, která to jsou?

„Účelem života je rozvoj vlastní osobnosti.
Ale člověk má dneska sám ze sebe strach.“
Oscar Wilde

Nebojme se sami sebe a rozvoj přinášející úspěch a spokojenost chyťme za pačesy!

Podchyťme:

Pocity

Naučme se pracovat se svými pocity. Vědomě minimalizujme negativní (nepopírejme je, ale prožijme je vědomě = ovládněme my je, ať ony neovládnou nás). Maximalizujme pozitivní. Zásadní, které bychom měli pěstovat, jsou:

  • empatie
  • ohleduplnost, slušnost a takt (cit pro etiketu)
  • laskavost, vřelost
  • pokora a vděčnost
  • radost z přítomného okamžiku = žít TADY A TEĎ

Každý den si najděme něco,
za co jsme vděční a ŠŤASTNÍ.

Pozornost + Priority

Nasměrujme svou pozornost tam, kde doopravdy chceme svou mysl mít. Krmme mysl správně! Denně nám hlavou prolétne velké množství myšlenek (průměrně 60–70 tisíc), nad všemi máme moc (využijme ji).

Občasné negativní myšlenky jsou přirozené (netrapme se trápením, ať se netrápíme dvakrát). Nevyplácí se u nich jen zůstávat zbytečně dlouho.

Držíme-li sklenici vody v ruce 1 minutu,
nic se neděje.
Držíme-li sklenici vody v ruce 1 hodinu,
ruka nás začne bolet.
Držíme-li sklenici vody v ruce 1 den,
bolest, mravenčení, křeče, otupení a únava ruky (i těla) bude už značná.
Stejné je to s trápením a negativními myšlenkami. Máme-li trápení v hlavě chvilku, nic se neděje. Držíme-li si ho v mysli (nebo srdci) dlouho, může nás otupit, zranit několikanásobně, mít následky…
(Autor neznámý)

Srovnejme si priority: Na priority myslíme = věnujeme jim pozornost (ačkoli se u priorit nemusí jednat o dennodenní nával myšlenek, ale “výhledově”), posíláme k nim energii a aktivity směrujeme k jejich dosažení. Nezapomínejme na ty obyčejné, základní!

Kam jde naše pozornost, tam jde naše energie.

Postup

Určeme si postup, jaký chceme aplikovat, zjistěme si, jaké máme možnosti… Nápomocný může být “To Do List”, tabulka s rozvrhem, diář nebo lepíky s poznámkami, plány a tipy. Ztratíme-li na chvilku nit, tyto poznámky nám pomohou.

V postupu by nemělo chybět studium + osobní rozvoj: Nepřestávejme se učit, neustále své znalosti aktualizujme. Informace vyhledávejme z vícero zdrojů. Naslouchejme intuici a pracujme se svými pocity (maximalizujme pozitivní) v každém kroku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here