Rodinné konstelace: Jak mohou změnit váš život?

4
2380

Víc jak půl roku jsem pracovala na seminářích rodinných konstelací. Víc jak půl roku jsem poznala možná stovky lidí s různými osudy, s různými sny a s různou představou o životě. A víc jak půl roku jsem byla svědkem toho, jak se jejich sny stávaly skutečností, jak se jejich život prozařoval a nabíral ten správný směr…

Představte si, že jste právě dokončili projekt, jemuž jste věnovali nejen hodně svého času a energie a o kterém se domníváte, že je pro vaši kariéru zcela zásadní. Vizualizujete si úspěch, nicméně realizace pořád vázne a nedaří se ho uskutečnit či dotáhnout do konce. Proč? Zřejmě vás něco podvědomě brzdí…

Systemické konstelace i v tomto případě mohou rozkrýt problém a vy se tak můžete prostřednictvím vašeho zástupce z nadhledu podívat, kde je potíž. Opakujete chybné vzorce svých předků? Co vás ovlivňuje? Co si hluboko v sobě skladujete za bolest? A jak dokážete čelit výzvám?

Systemické (rodinné, finanční…) konstelace ukazují pouta mezi vámi a vašimi předky, mezi přítomností a minulostí. Pracují s tím, že se všechno dá převést do systému a ten je možno uvést zpět do rovnováhy.

A pro systematické konstelace neexistuje problém, který by se nedal alespoň částečně vyřešit. Na seminářích si vybíráte zástupce za vaše problémy a oni na základě svých pocitů odhalují podvědomé příčiny nesnází. Často stačí nahlédnout pod pokličku a energie se rázem uvolní, blokády rozproudí a nabídnou se nové možnosti.

Víc jak půl roku jsem byla svědkem lidských slz, lidského prožitku a lidské radosti. To když se vraceli spokojení klienti, aby nám sdělili, jak se situace vyvíjí. Mezilidské vztahy, nízké sebevědomí, strachy, zdravotní problémy, manželství, peníze, úspěch, vnitřní klid, rodina – to vše se tam řešilo, to vše našlo svou odpověď.

Konstelace ovšem není možné stavět bez toho, aniž bychom znali své předky. Právě konstelace nás vrací zpátky k naší rodině a ukazuje místo v životě. Otevírá srdce, přijímá nevyřčené a navozuje vnitřní harmonii a pokoru k životu. Jsme z poloviny náš otec, z poloviny naše matka.

Žena by měla mít v pořádku vztah se svou matkou, aby mohla být dobrou partnerkou. Muž se svým otcem. Žena by měla být tou, která vytváří zázemí a která následuje svého muže, on by měl být pravou rukou ženy. To jen něco málo z hlavních myšlenek…

Samotné semináře jsou většinou vedeny tak, abyste si odnesli ten nejhlubší emocionální prožitek – ať už z vlastní konstelace či jako zástupce někoho jiného. Řešení se může dostavit ihned, nebo klidně za rok. Čas nehraje roli, výsledky se vždycky objeví.

Ať už chcete dosáhnout čehokoli, ať jsou vaše ambice sebevětší, dávejte si pozor na své sny. Jednoho dne se vyplní. A k tomu je zapotřebí hodně pokory….

4 KOMENTÁŘE

 1. Poslední tři věty jsou hodně pravidvý. Myslím si, že se skutečně vyplní všechny naše sny. To člověk hlavně pozná, když už mu nezbývá nic jinýho, než věřit.
  Nejhorší ale je čas. Protože když po nějaké době nejsou vidět žádné výsledky, je to težké vytrvat.

 2. Věřím, že co má člověk v hlavě, to se stane.
  Důležité ale je opravdu vytrvat a nikdy se nevzdávat.

  Je to dar, mít sny a snít.

 3. Dobrý den, Jančo,

  nejsem sice lektor rodinných konstelací, ale z praxe vím, že se náš problém (téma, kterou jsme přišli na seminář vyřešit) po konstelacích určitým způsobem posune. Pravda, někdy trošku jinak než jsme si původně přáli, ale to možná proto, že je to k našemu dobru…

  Pokud chodíte na konstelace pravidelně, zeptejte se přímo lektora nebo lektora změňte. A vybírejte si pouze ty, kteří jsou certifikovaní a mají za sebou několikaletou praxi.

  Ti vám dokáží poradit a třeba zjistí, že se problém skrývá někde docela jinde. Hodně štěstí!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here