Zadora Timepieces: Celosvětová revoluce v hodinářství!

0
1692

Zahrajme si na vědce a předpokládejme, že segment luxusních hodinek má svá zažitá pravidla. (A vnímání luxusních značek taková pravidla má, čtěte výsledky celosvětového marketingového průzkumu v našem článku zde.) Předpokládejme, že existuje někdo, kdo tyto pravidla chce přeskočit, přelézt nebo obejít. Zákonitě nás napadnou otázky jako Kdo by se do takové práce pustil a Jak by vypadal výsledek? Po dlouhém výzkumu jsme pro vás, nadšence do vysokého hodinářství, připravili tento článek, který odhalí všechny odpovědi!

Otázka, kdo by něco takového provedl, je zodpovězena jménem Andrea von Zadora-Geldof – světoznámým klenotníkem, který se učil dokonalosti svého řemesla mimo jiné i u indiánů. Jeho kreace jsou natolik tvůrčí a nevšední, že se rychle staly oblíbenými mezi aristokraty, miliardáři a hlavami států na celém světě. Po těchto dlouholetých zkušenostech s haute joaillerie, vysokým uměním šperkařství, uzrál v jeho hlavě neobyčejný nápad… Co kdybych zkombinoval umění tvořit dokonalé šperky a možnost změnit tradiční tvář náramkových hodinek?! Pokud byste měli možnost být v dílně v době, kdy se rýsovaly první náčrty vzhledu těchto revolučních hodinek, pravděpodobně by vás napadla jediná myšlenka: To přece nemůže myslet vážně!

Koncepce byla prostá a ve své prostotě opravdu revoluční. Stačilo změnit umístění číselníku a přidat hrst drahých kamenů. Výsledek? Až si pořídíte svůj model hodinek Zadora a budete chtít zjistit čas, podíváte se na obvod pouzdra, které je kryté safírovým sklíčkem a skrývá otáčející se lunetu s římskými číslicemi. Bláznivý a nepraktický nápad? Možná ano, přinejmenším však jednu velkou výhodu má tento koncept, a to pro roztržité lidi, kteří drží v ruce sklenku s drinkem a někdo se jich ptá kolik je hodin… Pokud vás zajímá mechanické srdce těchto unikátů, informace jsou minimální. Na stránkách www.zadoratimepieces.com se pouze dočtete, že je vyrobeno malou skupinkou umělců ze švýcarského pohoří.

Přejděme k drahým kamenům… Základním vybavením každého modelu Zadora Timepieces collection je korunka osazená diamantem, stejným kamenem zkrášlené nožky, na které se upíná pásek, a také půlhodinové indexy označené malým diamantem. Současně nejvýraznější a bezesporu na první pohled nejzajímavější částí s drahými kameny jsou šperky umístěné na vrchní ploše pouzdra. Z obrázků v galerii poznáte ztvárněné miniatury včely, hada, kytice, lebky a další…

Co však na první pohled zůstává skryto, je množství různých druhů použitých kamenů. Například na modelu s hadem najdete jako základní materiál oxidované palladium vydlážděné miniaturními černými a kanárkově žlutými diamanty, oko vybroušené z nejčistšího smaragdu a v ústech nepravidelnou perlu z Jižního moře. Nebo si můžete vychutnat pohled na královskou rosničku z 18karátového žlutého zlata, jejíž tělo je osázeno tsavority a modrými safíry, prsty se lesknou diamanty a z očí ji blýskají rubíny. Královské dílo je samozřejmě dotvořeno diamantovou korunkou. S takovou výbavou si můžete se vší vážností vytvořit soukromou sbírku svých korunovačních klenotů!

Pokud by vaše nároky nesplňovaly základní modely, samozřejmostí jsou individuální návrhy, které naplní i vaše náročné požadavky. Za cenu přesahující 150 000 dolarů tak získáte skutečně jedinečný kousek, který časem bude mít jistě astronomickou hodnotu. Tak vzhůru ke hvězdám!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here