Romain Jerome: DNA Titaniku, nostalgický luxus!

0
1652
Romain Jerome, tvůrce těchto novodobých klenotů Titaniku, o sobě rád tvrdí, že si užívá posouvání běžných hranic a zaběhnutých principů a zvyklostí. Nyní na sebe může být právem hrdý, jeho nové výtvory tuto tvůrčí filozofii naprosto dokonale vystihují. Zcela unikátní exkluzivní kolekce je inspirována, jak již název napovídá, slavným zaoceánským parníkem, jenž roku 1912 navždy zmizel v ledových vodách severního Atlantiku. Není snad člověka, který by neznal jeho příběh. Nejednou byl z dějin znovuzrozen v podobě filmových spektáklů. Dnes se ale vše mění,  Titanic se znovu zrodil jen pro vás.
Korozí pokryté části hodinek a per jsou neobyčejným spojením původní oceli z vraku slavného parníku a oceli pocházející z loděnic Harland & Wolff z Belfastu, kde byl Titanik postaven. Tato tvůrčí genetická fůze dala pochopitelně celé kolekci nejen jméno, ale i zdroj materiálu, který je prvním svého druhu. Doteď totiž bylo slovní spojení koroze s mechanickými hodinkami naprosto neslučitelné, jeden z úhlavních nepřátel každého hodináře se však díky přístupu Romaina Jeromeho stal jeho největším spojencem. Jak je to možné? Jakou pak ale mají takové hodinky trvanlivost? Technici značky se jen pousmějí, dokázali totiž ojedinělými technologickými postupy dosáhnout podoby koroze, která již dále nepostupuje a je  v čase stabilní.
Model Day & Night je nejoriginálnějším zástupcem kolekce, na ciferníku hodinek nenaleznete žádné ručky a dokonce ani žádné číslování. Tento obdivuhodný model dělí pojem času do pouhých dvou rovin – den a noc. Toto dělení si zakládá na vyspělém dvojitém tourbillonu, v němž každá ze dvou částí funguje odděleně dle denní doby a pouze svou polohou naznačuje orientační fázi dne nebo noci. Zkrátka jakoby vše konvenční zůstalo tam na dně v němé hloubce 3 840 metrů. Čas je pomíjivý a měřit jej je jeho ztrátou.
Nerezová ocel, zlato a mosaz, palladium, tak z takových ušlechtilých materiálů je tvořena kolekce luxusních inkoustových per, která doplňuje edici DNA Titanic. Každé jedno má své sériové číslo a kroužek oceli v těle, který je po vzoru hodinek z dávných zdrojů, a emocionálně navozuje dojem opravdového psaní dějin. Aby ne, vždyť pokud chcete být po smrti pamatováni buď se ujistěte, že jste napsali knihu, kterou stojí za to číst, a nebo jste dosáhli něčeho, o čem stojí za to knihu napsat. V obou případech nejlépe právě perem z kolekce Titanic DNA.
Limitovaná edice hodinek Romain Jerome DNA Titanic nabídne počet 2012 kusů, toto číslo má vzdát čest blížícímu se stoletému výročí Titanicu. Per však bude výrazně méně, výkonný ředitel značky Romain Jerome – Yvan Arpa připustil, že do prodeje poputuje pouze 88 jedinečných kusů. Pokud tedy chcete být přítomni psaní budoucnosti těchto dějin, pospěšte si a vaše srdce bude tlouci dál.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here