Robert Kiyosaki: Konspirace mocných a bohatých

0
1696

Titul úplná novinka si kniha nese hned ze dvou pohledů – jedná se nejen o nový záznam do knihovních databází a svazek do vitrín knihkupectví, kniha nás především zaujme svým znamenitým vznikem – kniha je autorovým prvním on-line dílem, jenž psal přímo na internetu a do tištěné verze nechal zařadit i názory fanoušků! A to je oproti minulým knihám velice pozoruhodný tah.

Tudíž se můžeme v knize těšit i na komentáře podobného typu, jako napsal autor pod přezdívkou apcordov: „Domnívám se, že většina lidí, kteří čtou vaše knihy, hledá řešení v podobě nějaké kouzelné pilulky, neboť takové je nastavení v dnešní Americe, kde každý touží po okamžitém uspokojení. A myslím si, že děláte dobrou práci, když lidi upozorňujete, že se nejedná o knihu typu kouzelné pilulky. Když hovoříte o nových peněžních pravidlech, říkáte výborně některé věci, které lidi přimějí ke změně myšlení a které jim ukazují, jak by měli uvažovat.“

Navraťme se ale nyní k samotnému rozporuplnému názvu díla a jeho obsahu. Robert Kiyosaki, jenž ve svých dílech zvěčnil nejen pojem Bohatý táta, nám tímto knižním kouskem předkládá takový ucelený kus plný spiknutí bohatých. Jejím základním stavebním kamenem je, že školský systém, vytvořený na počátku 20. století, je vytvořen pouze k výchově vzorných zaměstanců. A tento vzdělávací systém samozřejmě neplatí pouze pro zámořské státy, je zažitý téměř na celém světě… Tehdy bylo potřeba zajistit dostatek “poslušných” sil pro prudce rostoucí rozmach průmyslu. U zrodu školního systému stojí sám John D. Rockefeller, zakladatel giganta s názvem Standard Oil Company.

Nyní proveďte jeden dlouhý nádech a výdech pro uklidnění a pokračujte ve čtení. “Existují důkazy, že Rockefeller byl ovlivněn pruským vzdělávacím systémem, což byl systém zaměřený na výchovu dobrých zaměstnanců a dobrých vojáků, tedy lidí, kteří poctivě plní příkazy a řídí se vzorcem udělej tohle, nebo tě propustíme. Také odevzdej mi peníze a já ti je budu opatrovat a budu za tebe investovat,” je doslovně citováno na stránkách knihy, jaký názor na to máte vy…? Jaké při čtení těchto vět zažíváte pocity? Vždyť je zde jinými slovy napsáno: Jsi hlupák, který sám neudělá a nevymyslí zhola nic! Proto ti neustále musím všechno přikazovat a vše za tebe promýšlet.”

Průmyslový věk je pryč, přišel věk informační! Věk průmyslový, kdy se lidé spoléhají na stát, je pryč! Na tuto pravdu Robert poukazuje již dlouhou dobu a považuje ji za tak důležitou, že jí věnoval celou tuto novou knihu. Dalším probíraným tématem je diverzifikace, jíž zpochybňuje i Warren Buffett: “Je pro lidi, kteří nevědí, co dělají.” Bohatství nemusí být závislé na tržních hodnotách a spekulacích s nimi. Jak si tedy zajistit tok peněz, který je výhodnější než kolísající kapitálové výnosy? Ano, to jest další kapitola této knihy, stejně jako používání dluhu při vytváření bohatství.

V poslední kapitole se nachází to nejcennější z celé knihy. A to jakým způsobem by vytvořil nový vzdělávací systém on sám. Rozebírá zde náměty ohledně vytvoření dvou vzdělávacích větví – jednu čistě zaměstnaneckou a druhou podnikatelskou. Svůj názor opírá o následující tvrzení: “Způsob tréninku podnikatelů je přesně opačný od metod využívaných při výuce zaměstnanců. Příklady nám poskytují příběhy Forda, Gatese nebo Jobse, kteří nedokončili školu.”

A to ještě není vše! Na letošní rok je také připraven film s názvem Nefér výhoda, kterým se Robert chystá podpořit své názory. Všichni milovníci autora si již mnou ruce, jelikož letošní rok je přichystáno mnohem více než pouze další kniha! Konspiraci mocných a bohatých si můžete ještě dnes objednat na Dreambay.cz. Přejeme vám příjemnou četbu!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here