Riva Athena: Nová vládkyně připlouvá!

0
1448
Nejstarší dochovaný artefakt lodi je z doby kamenné. Touha po zkrocení mořských vod je však neutuchající a po 8000 letech se můžeme plavit na jachtách, které nejsou nic menšího než soběstačné rezidence na vodě. Kuchyně odpovídající standardům nejnáročnějšího kuchaře, mramorové vany královské velikosti a motory o výkonu, který by dokázal zásobovat energií střední město? Ano! To vše a mnohem více…
Stejně jako se u kvalitního vína cení původ surovin a pověst výrobce, ve světě luxusních jachet se můžeme řídit stejnými hodnotami. Tradice Riva Yacht začala založením společnosti Pietrem Rivou v roce 1842. Mladý rybář, kterému nestačilo pouze opravovat poškozené lodě, ale chtěl vytvářet plavidla, které svojí výjimečnou kvalitou a zpracováním předčí všechny ostatní. Svým úsilím a oddaností nejlepším výsledkům položil základ pro další generace sdílející jeho vizi o výrobě prvotřídních jachet.
Vlajkovou lodí produktové linie Riva je majestátní a oslňující 35 metrová Athena. Zachovat typický rukopis italské školy byla při její délce opravdová výzva, ale stavitelé z doků severoitalského Sarnica se ji postavili čelem a vytvořili skvost který si Vás od počátku získá. Čisté linie, dravost a elegance. Jestli jste zatím nezažili lásku na první pohled, nebo na ni nevěříte, připravte se na změnu svého přesvědčení!
Kouzlo Atheny však není pouze ve vnější velikosti, spočívá ve zpracování každého detailu i uvnitř. Na palubě najdete pouze ty nejlepší materiály mezi které patří pečlivě vybírané teakové dřevo, chromovaná nerezová ocel a nejjemnější kůže. Na designu Atheny se hrdě podepsala Officina Italiana Design, společnost založená dvěma muži pracujícími pro Riva Yacht více než 25 let – Mauro Micheli a Sergia Beretta. Jejich kreativita v detailu si vás podmaní a uhrane do takové míry, že se později přistihnete jak několik desítek minut obdivujete stále dokola jediný designérský prvek.
Prohlídku tří rozlehlých palub, každé o velikosti luxusního mezonetového bytu, začneme na té horní, otevřené. Abyste mohli vychutnat motorovou jachtu se vším všudy, je nezbytné mít možnost řídit ji pod otevřeným nebem, což vám Athena s radostí splní. Kdo pak nezažije mrazení v zádech, když řídí tuto 160 tunovou krásku v rychlosti přes 53 km/h by si měl nechat zkontrolovat lékařem svůj nervový systém. Poté, co přenecháte toto potěšení některému z mnoha nadšených přátel, se přemístíte o pár metrů dále do místa určeného filmovým fanouškům. Průchozí místnost s obrovskou plazmovou obrazovkou a tím typem pohodlných sofa, ze kterých se jen velmi těžko vstává, je díky svému umístění na horní palubě typickým příkladem kreativity tvůrců Riva Yacht. Samozřejmostí je zde jacuzzi a veškeré vybavení potřebné pro povedenou gril party.

Inspirující a motivující obrazy a plakáty od Dreamlife…

Atmosféra hlavní paluby vyzdvihuje pocit velkého prostoru a kombinace tlumených slunečních paprsků, větrem čechraných závěsů a potahů z bílé kůže vás přivádí na myšlenku, jestli nejste ve snu. Najdeme zde jídelnu pro 10 lidí s kompletním zázemím, kde kuchařská část z pěti členné posádky připraví jakoukoliv delikatesu dle vlastních preferencí. Po vydatném jídle máte dvě možnosti: zamířit do zadní části, kde se uvelebíte v prostorném obýváku o velikosti menšího bytu nebo do přední části, kde je umístěna majitelská kajuta. Ta skýtá královskou postel s výhledem na obrazovku zábavního systému s metrovou úhlopříčkou, úložný prostor natolik velký, že vaše žena nedostane příležitost trpět skříňovou slepotou a plně vybavenou koupelnu, kde ráno strávíte spoustu času jenom kvůli tomu, abyste si vychutnali pohled na uchvacující designové prvky. Mimochodem, pokud si připravíte ve vaně příjemnou lázeň, nemusíte šetřit vodou. Na palubě je nádrž která jí pojme na 3200 litrů.
Prohlídku uzavírá spodní paluba, kde jsou kajuty pro vaše přátele a pro posádku. Tyto dvě části jsou pochopitelně oddělené, v sekci pro hosty máte pak možnost volby mezi verzí se čtyřmi kajutami stejné velikosti nebo třemi kajutami s jednou VIP. Každá poskytuje vašim nejbližším komfort king size postele, rozlehlý šatník a vlastní koupelnu se sprchovým koutem. Tato obytná část však zabírá jen něco málo přes polovinu spodní paluby, takže co nám zbývá? Především je to prostor pro motorový člun a vodní skútr v zadní části, kde stačí jen pohodlně otevřít vrata, spustit tyto menší bratříčky Atheny na vodu a dopravit se na nich k libovolnému opuštěnému ostrovu, který dobrodružná duše touží prozkoumat. Zbylý prostor skrývá srdce této jachty a tím jsou dva dvanáctiválcové motory, každý s výkonem ohromujících 2775 koní, které zásobuje nádrž o objemu 23 650 litrů, což ve výsledku dává akční rádius přes 840 kilometrů.
Závěrem vás možná zajímá, kolik za svoji rezidenci na vodě zaplatíte. Odhadovaná cena se pohybuje mezi 6 000 000 a 8 000 000 euro (162 až 216 miliónů Kč), pro přesnou kalkulaci kontaktujte výrobce na www.riva-yacht.com. Pokud vás svět luxusních jachet okouzlil, vězte, že máte mnoho možností jak si vybrat tu, která pro vás bude ideální. Nejlepším místem je Boat International Show v Janově, kde svoje umění reprezentují veškeré světové značky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here