Rezidence Updown Court: Nejdražší ozdoba Londýna

0
1360

Ani po mnoha měsících, v říjnu roku 2007, se nedařilo realitní kanceláři Hamptons International and Savills nemovitost prodat.  Obrat ovšem nastal v lednu 2008. Jen několik týdnů zpátky byl palác stažen z prodeje, protože konečně našel svého nového  majitele. Je jím muž ze Spojených států s iniciály B.K. a Updown Court si koupil za 130 milionů dolarů (2,3 miliardy Kč).  Pokud se vám zdá tato suma neuvěřitelná, pak vězte, že měsíční náklady se pohybují okolo 250 000 liber (8,7 milionů Kč).

Co se však týká historie Updown Courtu, tak ten byl původně postaven roku 1924 a šťastným majitelem byl princ Sami Gayed z Egypta. Budova byla bohužel zničena požárem v roce 1987. Architekt  Leslie Allen-Vercoe úspěšně odkoupil zbytek domu a majetek, který byl jen vyhořelou skořápkou, za 38,4 milionů dolarů. S pomocí  Irské banky zainvestoval dalších 60 milionů dolarů a projekt stávajícího Updown Courtu svěřil  arizonskému  architektu  Johnu B. Scholzovi.  Avšak například dvojité schodiště, jež je dominantou rozlehlé vstupní haly, bylo zhotoveno dle předlohy módního návrháře Gianniho Versaceho. A modelem pro tento skvost nestálo žádné jiné schodiště, než přesně to, které má sám Versace ve svém rodinném sídle v Miami. Stejného rodokmenu se těší i koupelna  s medem obarvenou  žulou  a  zeleným guatemalanským mramorem. Mezi nejbližší sousedy velkolepého sídla patří  britská královna, která bydlí ve svém paláci Windsor. Avšak  velikostně se její palác rezidenci  Updown Court rovnat nemůže, pohltí totiž oba její domovy, Hampton Court i Buckinghamský palác, najednou. Dalšími slavnými sousedy jsou Duchess of York, Elton John a Brian May.

Rezidence se honosí  103 pokoji – z toho 22 ložnicemi a každá má svoji mramorovou koupelnu. Není to však jeden druh obyčejného mramoru, ale bylo sem dovezeno více než 30 rozdílných typů mramoru z Itálie. Dále se může palác pochlubit podzemními garážemi s žulovou podlahou, které pojmou až  8 limuzín, a ke kterým vede vyhřívaní příjezdová cesta. O místa k zábavě a odpočinku není nejmenší nouze, Updown Court má 5 bazénů, bowlingové dráhy, vlastní kurt na squash a tenis a kinosál s 50 křesly. Samozřejmostí je vinný sklep, velmi nákladné luxusní terasy a nouzová místnost pro případ teroristického útoku. Kromě toho všeho se můžete procházet v knihovně s podlahou zdobenou 24karátovým zlatem a nechat se unést  zrovna tak pozlaceným schodištěm.

Zaujal vás něčím slavný Updown Court? Určitě se tedy zajeďte podívat do Londýna.  A i když je jen málo lidí, kteří si ho vzhledem k astronomické částce mohou koupit, třeba pro vás bude něčím inspirující.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here