Fascinace: iPad – produkt nového desetiletí

2
1379

Zvučnost jména Apple se vztahuje především k předešlým dvěma rokům, kdy Steve Jobs oznámil příchod unikátního elektronického zařízení, které kombinuje výhody proslulého multimediálního přehrávače iPod a chytrého mobilního telefonu. iPhone. Tento nepříliš velký mobilní telefon zaplavil trh a společnost Apple opět v nevídané míře poznala, jaké to je, když kapsy praskají pod náporem zelených bankovek. Není se čemu divit – Apple během minulého roku zaznamenal dvojnásobný růst akcií, což je zapříčiněno stále vzrůstajícím prodejem počítačů Mac a výše zmiňovaných mobilních telefonů iPhone. Agresivní marketingové kampaně zvýrazňující důležitost stylu však v letošním roce přivítají do svých řad nový materiál, kterým nebude nic jiného, než žhavá novinka iPad.

Apple iPad lze nejjednodušeji charakterizovat jako tablet, přičemž vysvětlení tohoto termínu není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Proto nebudeme iPad ‚škatulkovat‘ a rovnou se podíváme, co tato krabička umí, čím je a čím není.

iPad váží něco přes půl kilogramu a jeho tloušťka nepřesahuje 1,3 centimetru, což lze považovat za velkou výhodu, protože na světě neexistuje mnoho lidí milujících rozměrná a těžká zařízení určená k přenosu. Na přední straně dále naleznete obrovský displej s úhlopříčkou 9,7 palců (zhruba 25 centimetrů), který umožňuje veškerou interakci s operačním systémem iPhone OS. Ano – je to tak! Psaní tedy probíhá pomocí virtuální klávesnice, jenž se vám v případě potřeby zobrazí na displeji. A takto lze pokračovat až do nekonečna. Pokud chcete něco udělat – poslouží vám displej.

V tabletu dále naleznete integrovanou paměť, jejíž velikost je u každé cenové varianty jiná. Oficiální zdroje uvádějí, že se bude jednat o velikost 16, 32 a 64 GB, a to jsou opravdu pěkná čísla, pokud budete zařízení považovat za něco mezi notebookem a mobilním telefonem, jak iPadu koneckonců říká i samotný muž v černém roláku, Steve Jobs. Správnost použití tohoto pseudonymu utvrzuje nakonec ještě implementace 3G technologií a WiFi modulu pro zajištění konektivity s bezdrátovými sítěmi.

Co od tohoto produktu z dílen rychle rostoucí společnosti očekávat? Pokud potřebujete lehké a nerozměrné zařízení pro čtení emailů, vytváření krátkých zápisků a prohlížení si webových stránek na vašich cestách za prací, vzděláním a nebo zábavou – už vás asi nikdo nebude muset pobízet ke koupi Apple iPad. Za připomenutí ale také stojí slibná funkce, která nabízí podporu v dnešní době velmi populárních elektronických knih. Displej působí přirozeným dojmem a tím pádem budete mít pocit, že čtete skutečnou papírovou knihu.

Zdali bude iPad zlomovým produktem pro nové desetiletí či ne – na to si každý z nás musí počkat. Pokud ale chcete jednoduché zařízení pro běžné uživatelské funkce slibující vydrž baterie až 10 hodin – iPad na vás bude v blízké budoucnosti čekat na pultech obchodů za cenu pohybující se okolo 10 000 Kč.

2 KOMENTÁŘE

  1. Hlavne ze ty dva obrazky jsou jen vize jak by mohl iTablet vypadat nyni vime ze to neni iTablet, ale iPad a tyhle obrazky jsou pouze fotomontaze, tak bych je k clanku nedaval protoze tak iPad nevypada

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here