Pronájem ostrova: Dokonalé soukromí

0
2463

Možností jak strávit dovolenou je v současné době nespočet. Od typických pronájmů chat a chalup naše spolenost pokročila k luxusnějším alternativám. Každá dovolená je zajisté něčím zajímavá a vzpomínky na ni si v paměti uchováváme dlouhou dobu. Odvažuji se tvrdit, že na dovolenou, při které se stanete „pánem“ vlastního, alespoň na pár dní, ostrova, nezapomenete do konce života.

Mnoho ostrovů nabízí ubytování až pro třicet hostů, je ale nutné mít na paměti, že s počtem ubytovaných osob roste cena pronájmu ostrova. Rozhodnutí, jestli s sebou vzít pouze několik málo vašich nejbližších, nebo celou partu svých přátel, tedy závisí pouze na vás a na samozřejmě také na vašem kontu. Na světě existuje i množství ostrovů za cenu dostupnou téměř pro každého. Týdenní pronájem menšího ostrova může vyjít levněji, než si umíte představit. V internetových vyhledávačích najdete soukromé ostrovy v oblíbených destinacích Evropy, jako je Francie či Španělsko, za které zaplatíte i méně než tisíc dolarů na týden (17 tisíc korun).

Většina ostrovů s luxusními domy se pohybuje v cenové relaci od 3 až do 40 tisíc amerických dolarů, což je podle aktuálního kurzu asi 60 až 700 tisíc českých korun, za noc. Větší ostrovy s luxusním vybavením si účtují cenu ještě daleko vyšší. Britský podnikatel Richard Branson pronajímá svůj soukromý Necker Island za 300 tisíc dolarů na celý týden. Pojďme se podívat ale i na další ostrovy.

Milovníky soukromí jistě nadchne ostrov Indigo, který leží v bahamském souostroví Exumas. Indigo je obklopen pouze neobydlenými ostrovy a zaručuje tak svým hostům absolutní klid a soukromí. K dispozici jim je dvacetičlenný tým lidí, kteří udělají vše proto, aby si hosté svou výjiměčnou dovolenou maximálně užili. Na dovolenou se můžete vypravit až se sedmnácti dalšími lidmi a snad každý si vybere z bohatého vybavení, které nabízí vše, na co si jen vzpomenete – od klasických pohodlných plážových lehátek přes vybavení pro potápěče a rybáře až po privátní plachetnice. Pronájem celého ostrova na jednu noc vás vyjde na 30 tisíc až 50 tisíc dolarů (500 až 850 tisíc korun).

Ostrovy k pronajmutí, i když v menším množství, najdete i v okolí Afriky. Na ostrově Quilálea ležícího u břehů Mozambiku stojí devět stylových domků s luxusním vybavením, ve kterých se může ubytovat až osmnáct lidí. Ostrov nabízí širokou škálu sportovních a dalších aktivit, které mohou zpříjemňovat každý den vaší dovolené. Nicméně kdyby se náhodou omrzely, můžete se vypravit na nedaleký Ibo Island, kde stojí úchvatné historické městečko vybudované v koloniálním období. Celý ostrov Quilálea si můžete pronajmout od 10 700 dolarů za jednu noc (180 tisíc korun).

Nezapomenutelný zážitek přinese i asijský ostrov ležící přímo u pobřeží Srí Lanky, Taprobane. Oproti předchozím dvěma ostrovům je se svými dvěma akry výrazně menší a stojí na něm jen jediný dům s pěti ložnicemi. Výhodou však pro někoho může být bezprostřední blízkost pevniny a krásná tropická zahrada. Pro dovolenou na tomto ostrově si připravte minimálně tisíc dolarů na jednu noc (17 tisíc korun), ovšem pouze v případě, že se tam vypravíte mimo hlavní sezonu.

A jestli si chcete vyzkoušet život trosečníka, avšak s tím rozdílem, že budete mít k dispozici luxusní příbytek, odjeďte na ostrov sami. Budete tak mít zaručený klid na práci, anebo naopak odpočinek od práce i od všech každodenních starostí. Nezaměnitelná atmosféra každého z ostrovů bude podněcovat vaši fantazii i při tvůrčích procesech, vždyť mnoho světových děl vzniklo právě na půdě ostrovů, třeba Hemingway by mohl vyprávět. Na svých vlastních ostrovech Musha Cay hledá inspiraci i celosvětově známý mág David Copperfield.

Dovolená na soukromém ostrově slibuje dokonalý odpočinek i napínavé dobrodružství a je jen na vás, jakým způsobem dovolenou prožijete, kam se na ni vypravíte a koho vezmete s sebou. V době příznivého kurzu české koruny jsou navíc pronájmy za eura či dolary výhodnější, než kdykoliv předtím. Tak už víte, kde strávíte příští dovolenou?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here