Porsche Boxster Spyder: Nespoutanost a krása

0
1295

Proč by to nemohlo být zrovna Porsche Boxter Spyder? Tento vůz již na první pohled působí velmi ambiciózním dojmem, jenž naprosto vystihuje jeho vlastnosti. Automobilka Porsche uvádí, že se jedná o vůbec nejlehčí vůz z aktuálního sortimentu, který se pyšní váhou necelých 1280 kg. Porsche Boxter Spyder až nápadně připomíná model Boxter S, oproti kterému se liší některými vzhledovými vymoženostmi a především zmiňovanou váhou a výkonem.

Motor disponuje výkonem 320 koní (240 kW) a kroutivým momentem 370 Nm, což umožňuje automobilu zrychlit z 0 km/h na 100 km/h za 4,8 sekundy. Síla motoru je převáděna na zadní nápravu pomocí automatizované dvouspojkové převodovky PDK. Ve výsledku získáváme rychlost a mohutnou sílu, v klidu překonávající své předchůdce. A nyní se vrátíme ke hmotnosti automobilu, která má také zásadní vliv na jízdní vlastnosti tohoto vozu. Odlehčení zde bylo provedeno designovými i konstrukčními změnami, do nichž můžeme zařadit odstranění mlhovek, denních světel či elektronického zatahování střechy, které bylo nahrazeno zatahováním manuálním. Dalšího odlehčení bylo dosaženo redukcí prvků obsažených v interiéru. Nový majitelé se tak budou muset rozloučit s maličkostmi, jež se v ostatních vozech postupem času staly standardem. Výrobce z vozu odstranil klimatizační jednotku, audio systém a dokonce odstranil i původní sedadla a vyměnil je za lehčí a ergonomičtější. Celkově lze tedy vůz označit jako designérskou perlu, která kromě nádherného vzhledu dokáže ze svých útrob vypudit až dechvyrážející výkon.

Máme zde tedy nový automobil značky Porsche, který prodělal pár nemalých úprav, jež mu umožňují excelovat ve své kategorii vozů. Toto sportovní kupé na první pohled působí sportovním dojmem a jeho jízdní vlastnosti zaručeně neponechají žádného ze svých nových majitelů v klidu. Prodej tohoto vozu by měl začít každou chvílí, a tak zbývá pouze dodat, že tento vůz lze pořídit za částku blízkou 60 000 dolarů, tedy za necelých 1 200 000 korun českých.

Nacházíme se ve světě inovací a úžasných možností – držte krok se světem a inovujte své sny! Porsche Boxter Spyder čeká možná právě na vás!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here