Alfa 8C Competizione: Rudá krasavice

2
1564

Alfa Romeo 8C Competizione je nádherné italské kupé, které bylo před třemi lety představeno ve Frankfurtu jako pouhý koncept a od té doby se její vzhled nijak výrazně nezměnil. Nádherná rudá sprinterka má být také jednou ze zpátečních propustek Alfy Romeo na americký trh, kam by se měla Alfa Romeo vrátit podle nejnovějších prognóz již v roce 2008. I když má být její série limitována ná pár stovek kusů, už teď je o tuto rudou krásku zájem nečekaně velký. Osobně doufám, že se limit série brzy rozšíří.

Není pochyb, že se auto bude chovat tak, jak se na sporťák sluší a patří. Nejen, že má motor vpředu, ale také pohon zadní nápravy. Tuto koncepci Alfa už delší dobu nepoužívá. Motor se za sebe nemusí stydět. Je to nově vyvinutý vidlicový osmiválec o objemu 4,7 litru. Má výkon 450 koní a kdyby jste mohli nahlédnout na otáčkoměr, zjistili by jste, že červené pole leží u 7500 ot./min. Nezní to lákavě?

Nevím jak vy, ale mě osobně se líbí velká kola. A věřte mi, že si u této Alfy milovníci velkých kol přijdou na své. Už teď se můžete začít těšit. Competizione je obuto do monstrózních 20“ pneumatik. Tuhá a lehká konstrukce je při dosažení vysoké rychlosti nutná, proto je karoserie vyrobena z uhlíkových vláken. Při minimální hmotnosti dokáže zajistit potřebnou tuhost, která je u takto živého auta nepostradatelná.

Ti z vás, kteří by někdy ve svých vozech rádi zařadili šestý stupeň, nemusí mít strach. Alfa Romeo 8C vlastní šestistupňovou robotizovanou převodovku, která je schopna pracovat jak v manuálním, tak v automatickém režimu. Díky tomu je použitelná nejen na závodní okruh, ale i na cestu městem. Je to příjemná vlastnost, která tomuto vozu dodává na cti. Pro opravdu sportovní vyžití je vůz vybaven zadním samosvorným diferenciálem. Jízdními výkony, ani cenou se Italové ještě nepochlubili, ale myslím, že oba dva údaje budou ohromující, stejně, jako je tato rudá sprinterka. Dle neoficiálních informací by se cena měla pohybovat okolo 110 000 eur (3,1 mil Kč). Myslím, že tato cena za takto luxusní vůz je přiměřená.

Je velice snadné se do Alfa 8C Competizione zamilovat na první pohled. Její červená barva vzbuzuje adrenalin a vášně. Široká kola jsou dominantou a agresivní styling vás donutí se mu poddat. Motor už je poznat z dálky. Jeho hutný a dunivý zvuk, který cítíte až v žaludku, vám rozproudí krev v žilách. Interiér je vyroben přímo mistrovsky. Samozřejmě ladí se sportovním designem celého vozu. Příjemné dokresluje sportovní styl. Sedadla jsou vyrobena stejně jako karoserie z uhlíkových vláken.

Tuto rudou krásku určitě nelze přehlédnout. Je jedinečná svým designem a zvuk motoru nelze zaměnit s jiným. Svými křivkami přímo svádí k tomu, aby si do ní člověk sedl a nechal se unášet zvukem motoru. Nevím jak vy, ale já jsem se do ni při psaní tohoto článku a shlédnutí fotek zamilovala natolik, že si půjdu najít svou šekovou knížku a počkám si do roku 2008 na konečnou cenu.

2 KOMENTÁŘE

  1. Co nám bylo řečeno na mmotion, tak jsou vyrobeny jen dva kusy které jsou v ČR a nesměli ho ani startovat takže seriová výroba bude později.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here