Fascinace: Kepler Motors a jejich Motion

0
1570

Malým náhledem na tuto situaci můžou být různé automobily s hybridním pohonem, jenž slibují naprosto ekologický provoz. My ale nechceme pouhý automobil – chceme ten automobil, který bude po sešlápnutí plynu mocně rvát asfalt a s rychlostí světla nás odveze přesné tam, kam potřebujeme. Pro ty, koho zaujala druhá varianta namísto účelných a ekologických výletů do přírody zde máme připravovaný automobil kalifornské společnosti Kepler Motors. Přivítejte Motion.

Ačkoliv se všeobecně o automobilech s hybridním pohonem příliš dobře nemluví, sportovní kupé Motion vás možná svými parametry přesvědčí, že není vhodné některou technologii odsuzovat jen kvůli tomu, že někdo protežuje pouze spalovací motory. V zádní části automobilu je umístěn šestiválcový motor s obsahem 3 500 kubických centimetrů, jenž ze svých útrob může vydat výkon až úžasných 550 koní. Zadní náprava je tedy čistě věc spalovacího motoru. Teď se ale podíváme na hlavní inovaci tohoto automobilu, což bude elektromotor umístěný na přední části disponující úctyhodným výkonem 250 koní, jenž je napájen elektrickou energií z lithiových baterií. Pokud se ještě na moment pozastavíme u motorů, možná vás zaujme, že síla obou motorů lze kombinovat a tím pádem automobil disponuje celkovým výkonem 800 koní, což už je opravdu velké stádo zajišťující výrobcem uvedené zrychlení z 0 km/h na 96 km/h za dvě a půl sekundy. Pokud se ptáte na maximální rychlost, odpověď bude nekompromisní a rychlá. 320 km/h.

Karoserie je řešena pomocí karbonu a dalších moderních materiálů, jenž dávají společně s nadčasovým designem interiéru automobilu jeho sportovní a moderní vzhled. Další důležitou funkci, tedy styk vozu s vozovkou, výrobce vyřešil pomocí sportovních pneumatik Michelin Pilot, jejichž jízdní vlastnosti spolu s karbon-keramickými koutouči brzdového systému z Motion dělají sporťák se vším všudy.

Zaujala vás koncepce výše uvedeného vozu? Pokud ano – nikdo z vás by neměl váhat, neboť Kepler Motors zamýšlí výrobu pouze padesáti kousků, a to ze začátku blízkého roku 2011. Cena není bohužel prozatím nikde uvedená, a tak nezbývá nic jiného, než trpělivě čekat na nějaké novinky ohledně tohoto zajímavého vozu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here