Polimoda: Studujte módu a design přímo ve Florencii

0
1893

Abychom opravdu pronikli do tajů stylu a módy, můžeme zajet na fascinující Fashion Weeky do Milána. Anebo můžeme zajít ještě dál, přihlásit se třeba jen na letní kurz do Polimody a nakouknout do světa luxusu, originálních designových kousků a studovat ve městě, které nás uchvátí svou historií a uměleckým duchem.

Polimoda je mezinárodní institut módy, designu a marketingu, který si za téměř 25 let své působnosti vybudoval jméno kvality nejen v Itálii. Studenti Polimody pocházejí především z Jižní Ameriky či západní Evropy a poznáme je na první pohled: výrazný osobitý styl, originální doplňky, barevná vyváženost nebo naopak módní trendy, jež se k nám dostanou nejdříve příští sezónu.

Studují zde módní návrhářství, marketing, design, nejnovější módní technologie a dokonce i management luxusu, řízení módní firmy a s tím spojenou psychologii odívání. Víme třeba, co od módy očekávají ženy a v čem například dopomáhá mužům? Víme, na jaké střihy vsadit, jak vytvořit modely s přívlastkem „extravagantní“ a víme, s čím přijít na trh a jak se odlišit od konkurence?

Na Polimodě můžete studovat v italštině a angličtině jak magisterské obory, tak i pomaturitní či specializované letní kurzy. Zrovna ty jsou vyhledávané turisty a umělci, kteří si během prázdnin chtějí z Itálie odnést jen to nejlepší a vytěžit ze svých možností a kreativity maximum. I domácí úkoly a ročníkové práce vás budou bavit: podle vašeho studijního oboru budete zpracovávat kolekci šatů, připravovat návrhy bot a doplňků, sestavovat roční marketingový plán módního domu a jako módní koordinátor/ka se zase uplatníte ve veřejných průzkumech i sledování trhu, a na základě toho budete vymýšlet nové inovace a koordinovat práci celé firmy.

Jakmile si přidáte do životopisu studium na italské Polimodě, jste o velký krok napřed za svým snem. Statistiky uvádí, že 90 % absolventů školy najde práci do půl roku. Určitě i pro to, že vašimi učiteli jsou odborníci na svém místě, kteří vám představí i jiné možnosti uplatnění ve fashion odvětví a s kontakty školy se vám najednou otevře svět módy zcela dokořán.

Až tedy budete přemýšlet nad novým návrhem šatů na ročníkovou práci, vyjděte ven do ulic. Do centra, do parků. Nechte na sebe působit atmosféru dávných časů, inspirujte se hlavním městem umění a věřte, že Miláno je od Florencie necelé tři hodinky jízdy. A z Polimody je to do Milána ještě o kousek blíž…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here