Nebojte se dovolené v Řecku

0
1279

To by byla věčná škoda! Samozřejmě, že si nikdo nechce kazit prázdninový pobyt protivládními protesty. Stávek na letištích nebo výpadků služeb se ale obávat nemusíte, maximální podpora cestovního ruchu je pro řeckou ekonomiku nyní jasnou prioritou. Navíc nepokoje se až dosud konaly výhradně v okolí Atén a Soluně a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo změnit.

Na ostrovech je bezpečno

Řecko přitom má kromě pevninské části také velké množství ostrovů, které si žijí tak trochu vlastním životem. V těchto turistických oblastech na známky krize téměř nenarazíte, panuje zde stejný klid jako kdykoliv v předchozích letech. Ať už se rozhodnete pro Korfu, Rhodos, Lefkadu nebo třeba Zakynthos, každý z ostrovů vám nabídne vlastní jedinečnou atmosféru utvářenou rozmanitou přírodou i kulturní tradicí místních obyvatel.

I přes odstup, který si ostrovy udržují, zde vlivem krize k jistému úbytku turistů došlo. Paradoxně z toho však při návštěvě tamních letovisek můžete příjemně těžit. Viditelně totiž roste kvalita služeb, neboť si Řekové více než kdy jindy uvědomují, že zákazníků je třeba si vážit. Navýšení daní sice zvedlo některé ceny zboží, ale třeba potraviny v obchodech naopak čeká sleva.

Krize zlevnila pobyty

Další nespornou výhodou a argumentem, proč se vydat na dovolenou do Řecka právě letos, jsou výrazné slevy na pobyt, které se běžně pohybují kolem 9 až 15 procent. Hojně je využívají především rodiny s dětmi, pro které je cestování se slevou příjemným odlehčením rodinného rozpočtu.

Co se týče cen zájezdů, ani tady není třeba se obávat negativního vlivu politické situace. Ani v případě, že by Řecko vystoupilo z eurozóny, nemělo by dojít ke zdražení již zakoupených pobytů. Něco takového by mohlo nastat jedině, kdyby drachma nebo jakákoliv nová měna posílila o více než deset procent, což je ale ve skutečnosti zcela nereálné.
Tak na co ještě čekáte? Začněte balit. Řecko se na vás těší víc než kdy dříve!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here