Podstata synergie: Spolupráce jako filozofie úspěchu

0
2691
Na cestě za úspěchem musíme překonávat vždy mnoho lehce i hůře pokořitelných překážek. Mohou nám být nepříjemnou povinností, poučením nebo i dokonce dalším impulzem při boji o svůj sen, o takovém překonávání si můžete přečíst v našem předchozím článku Vítězné tažení údolím překážek. Rozdrťme je!
Uvědomění si podstaty a strategie boje pro náš úspěch a sny je jedním z klíčových aspektů pravděpodobnosti dosažení takového cíle, jsou zde ale i další aspekty. A je jedno jestli se jedná o cíl osobní nebo profesní – zvýšení pravděpodobnosti svého úspěchu vybudováním si myšlenkového týmu funguje vždy.
Co to je myšlenkový tým? Mozkový trust? Brainstormingový kolektiv?
Obklopením se lidmi, kteří sdílejí naše hodnoty, mají podobný smysl pro dosahování cílů a současně dokážou nabízet odlišné úhly pohledu, je nesmírně cennou podporou při našem úsilí. Seskupením jednotlivých individualit získáváte okamžitě další podněty, další pohledy, další strategie, další nápady… Získáváte lepší zacílení, a až vypálíte, můžete si být jisti, že ohnivá střela směřující na cíl, bude poháněna seskupením výkonných motorů!
Hledání přesného terče skvěle zachycuje článek Najděte svůj terč! A pak palte!
Samozřejmě, myšlenka Mozkového trustu není nikterak nová. Její základy položil již v 19. století Napoleon Hill, jeden z prvních autorů knih osobního rozvoje; jeho nejznámější knihou je Myšlením k bohatství (v originále Think and Grow Rich). Hill pracoval na hledání jednotného vzorce úspěchu, který by pak mohl reprodukovat kdokoliv se stejným výsledkem. Při jeho práci jej podporoval svého času nejbohatší muž planety, Andrew Carnegie – více v našem článku Otec filozofie úspěchu.
Myšlenky i s názvem mozkového trustu uvedl do praxe bývalý americký prezident Franklin D. Roosevelt během své úvodní části rozvíjející se kariéry, obklopil se týmem ekonomů, profesorů a dalších poradců, kteří hráli v jeho rozhodování významnou roli. A přestože se spolu nikdy tým nesetkal pohromadě, Roosevelt dokázal svým pozorným nasloucháním efektivně přetavit jejich poznatky ve výsledný cíl.
A když už vidíte, že mozkový trust, myšlenkový tým nebo jinak třeba brainstormingový kolektiv není nic nového, ale naopak stoletím prověřená metodika cesty k úspěchu, je již jen na vás, abyste si vybudovali dostatečný tým lidí kolem sebe. Tým, který přinese individuální pohledy. Další porci talentu a znalostí, a také novou vlnu entuziasmu, sebedůvěry a víry v dosažení vytyčeného cíle. Je jen na vás, jak tento podpůrný mechanismus úspěchu začleníte do své cesty. Jak synergický tým dáte dohromady a co vše si dokážete z této myšlenkové kooperace odnést právě pro svůj záměr.
Bez ohledu tedy na svůj cíl, bez ohledu na jeho velikost nebo naopak zdánlivou zanedbatelnost, bez ohledu na dobu a úsilí, které hodláte své cestě věnovat, aplikujte tuto metodiku, tuto myšlenkovou synergickou metodiku, která vám, zejména při plánování a překonávání překážek, bude neocenitelnou rukovětí.
Budete schopni výraznějšího zacílení, lepšího zaostření na cíl i na vše okolo. Díky této soustředěnosti a cílevědomosti budete přitahovat nejen podobně smýšlející osoby, ale dokonce i svůj vlastní úspěch! Toto spojení myšlenek, zdrojů a lidí vnese váš sen do skutečné reality!
Čtěte také: 3 typy vůdců

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here