Podnikání naplno: Založení společnosti. Jak na to?

0
1167

Minulý díl seriálu Podnikání naplno se koncentroval primárně na náš postoj, na přerod v podnikatele. Podnikatele, který o věcech pouze nesní, nýbrž realizuje nutné kroky k uskutečnění svých vizí a plánů. A s podnikáním je neodmyslitelně spjato jméno, značka – jinými slovy společnost, pod jejíž křídla schováme své podnikatelské aktivity, svou strategii a know-how i veškerou svou vášeň. Svou společnost máte na dosah!

248394_10150189163127101_1497754_n

Každý, kdo někdy zakládal společnost, vám potvrdí, že nejde o žádný med. Byrokratické nároky dokázaly již nejednoho podnikatele pořádně potrápit. Nejen podnikatele. Není výjimkou, že někteří podnikatelé dokonce museli na pár dnů nebo i týdnů úplně zapomenout na své podnikání a krátkodobě “zavřít krám”, neboť řešili nutné papírování a běhali po úřadech. Jde o zbytečnou ztrátu času, jestliže víte kam se obrátit.

Standardní proces založení společnosti:

  • návštěva notáře
  • složení základního kapitálu v bance
  • vyřízení oprávnění pro podnikání
  • podání žádosti na obchodní soud
  • uhrazení celé řady poplatků a kolků
  • zdlouhavý proces zápisu do obchodního rejstříku
  • registrace na finančním úřadě

Je tu však i jiná možnost. I v branži zakládání společností figurují šikovní podnikatelé, kteří pomáhají ostatním podnikatelům založit společnost s co nejmenšími časovými i energetickými výdaji. Každý máme na výběr, zda upřednostníme koupi předzaložené společnosti, anebo si necháme založit společnost přesně na míru.

Výhody ready-made společnosti

Největší výhodou koupě ready made společnosti je rychlost procesu, za svou společnost tak můžete začít jednat zpravidla během 3-5 dnů! Nemusíte zbytečně obíhat úřady, což mnoho z nás až k smrti nenávidí.

Výhody založení společnosti na míru

Možnost založení společnosti na míru se vyznačuje tím, že maximálně zohledňuje nároky i těch skutečně nejnáročnějších. Rozhodně se však nejedná o dlouhý časový horizont, neboť společnost na míru může být již za 10 dnů pod vaší správou. Chcete-li si založit společnost na vlastní pěst, máte možnost domluvit si i asistenci a poradenství při zakládání.

Na co si dát pozor

Dost možná také víte, že založení společnosti s sebou nese i nutnost uhradit základní kapitál společnosti, který je v případě s. r. o. 200 tisíc Kč, v případě a. s. 2 miliony korun. Společnost Jake&James vám poskytne společnost s již splaceným základním kapitálem. Lze si objednat i společnost s vyšším než základním kapitálem. „Sróčko“ se základním kapitálem 1 milion korun působí lépe než jen s dvěma sty tisíci.

Při zakládání podnikání si doporučujeme dát pozor především na zákonnou povinnost každé obchodní společnosti mít sídlo společnosti a vést účetnictví.

jakejames-logo

Partnerem seriálu Podnikání naplno je společnost Jake & James, s.r.o. (www.jake-james.cz), specialista na zakládání společností s ručením omezeným na míru a poskytování sídel společnostem a živnostníkům v Praze. Společnost je na trhu výjimečná bezproblémovým a kvalitním servisem, jakož i nejnižší cenou svých služeb.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here