Ellie Cole: Odhal světu svůj sen a uspěj!

1
1770

tanec

Život si s námi rád pohrává a s oblibou nám staví do cesty překážky. Ty nás sice mohou zabrzdit, ale ne úplně zastavit. Zvlášť pokud je váš sen vaší hnací silou a nestydíte se za něj, ať už jste kdekoli. Ellie Cole dopomohlo k jejímu splněnému snu hrát v muzikálech to, že se zkrátka nestyděla tančit. Kdekoli. Třeba když zrovna čekala na autobus.

V prvé řadě nečekejte ohromné taneční kreace a nejkrásnější ženu na světě. To by vás video asi mohlo zklamat. Možná vás jeho spuštění nejdříve pobaví, ale když se na něho podíváte podruhé, pochopíte, v čem se ukrývá jeho kouzlo.

Ellie Cole už od útlého věku žila tancem. Narodila se Eastleighu v jižní Anglii, stačilo zaslechnout pár tónů a nikdy se nedokázala ubránit rytmům tance. V tu chvíli byla jen ona a hudba. Proto když se rozhodovala co dělat v době dospívání, rozhodla se pro taneční školu. Jenže platit školnésoukromé školy nebylo zrovna lehké, a proto se z finančních důvodů rozhodla školu opustit.

Smířená s tím, že to zkrátka nevyšlo, si našla normální práci, s normálním platem a začala žít normální život. Mnozí by řekli, že se vzdala svého snu, ale jak ona vždycky říkala: „Možná se můžu smířit s tím, že nebudu profesionálně tančit, ale nikdo mi nikdy nevezme moji touhu tančit, kdykoli slyším hudbu. To prostě nejde.“

“Světe, mysli si o mě, co chceš! Já mezitím tančím dál”

A tak, jednoho úplně normálního dne, když šla z práce a zrovna čekala na autobus, se poslouchala do skladeb ve svém mp3 přehrávači. A ve chvíli, kdy naskočila její srdcovka, opět podlehla rytmům a začala se vlnit do rytmu hudby. Zase to byla jen ona a hudba, i když kolem jezdila auta a chodili chodci. Ta vášeň byla silnější než názory druhých. A ve stejnou chvíli, kdy se Ellie vlnila, si k oknu stoupla žena a nemohla si nevšimnout ženy, co nemá ostych z ničeho.

Vzala tedy svůj mobilní telefon, dala nahrávat a natočila tříminutové video než Ellie nastoupila do autobusu a odjela. To video si nechtěla nechat jen pro sebe, rozhodla se k němu přiřadit písničku Dancing Queen od ABBA a umístila ho na Youtube pod názvem Eastleigh´s Got Talent.

Video zakrátko získalo přes milion zhlédnutí. Na internetu si skvělého videa nemohla nevšimnout Lynne Paris, ředitelka místního divadla. Neodolala setkání s ní a rozhodla se ji najít. Naštěstí žijeme v době internetu a Facebook, a tak shánění kontaktu nebylo až tak náročné. „Našla jsem ji přes Facebook a rozhodla jsem se jí pozvat na poslední zkoušku muzikálu AH Man. Byla skvělá a naprosto okouzlující, a okamžitě zapadla mezi ostatní účinkující.“

A tak se tedy Ellie splnil sen a tato nabídka není její poslední. Dostala nabídky i z jiných her a dokonce i jiných měst. Publikum ji miluje nejen pro její taneční kreace a talent, ale především pro její smysl pro humor. Ellie nám ukazuje nádherný příklad toho, jak je důležité prožívat svůj sen každou částí svého těla a nestydět se za něj. Ba naopak, dávat ho světu přímo na obdiv. Nikdy totiž nevíte, kdo to uvidí, možná natočí a vám se váš sen konečně vyplní. Když něco opravdu chcete a žijete tím, jiná možnost, než se že uspějete, není. Je však nutné vytrvat!

1 komentář

  1. To je naprosto okouzlující :-)) Tohle video jsem viděla dávno, pokaždé mi vykouzlí úsměv na tváři a všechny strasti hned zmizí. A ještě, když jsem si nyní přečetla, že paní obsadili do muzikálu. Těším se za ní moc :-)))

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here