5 maličkostí, díky kterým lze snadno denně ušetřit

0
3707

Existují desítky tipů, jak ušetřit nějakou tu korunu navíc. Ať už je to refinancování hypotéky, revize pojištění, změna dodavatele elektřiny a podobně. Na druhé straně je ale také celá řada každodenních drobností, se kterými můžete začít šetřit hned.

Dejte sbohem zbytečným poplatkům

V dnešní době už celá řada malých i velkých bank nabízí běžný účet bez poplatků. Zkontrolujte si ve výpisu, kolik měsíčně tratíte na poplatcích a případně se poohlédněte po nějaké alternativě. Změna účtu je dnes jednoduchá a rychlá. Některé banky za vás dokonce zařídí celý převod včetně převedení trvalých příkazů, sdělení nového čísla zaměstnavateli a podobně.

Do obchodu se seznamem

Pokud nákupní seznamy zapomínáte s železnou pravidelností doma, dejte přednost moderním technologiím a používejte mobilní aplikace, jako jsou Nákupní seznam, Listonic nebo Keep. Nakupujte s rozmyslem a držte se nákupního seznamu z domova. Snížíte tak nejen výdaje za jídlo, ale vyhnete se i unáhleným nákupům jídla, které pak kolikrát skončí zkažené v koši.

Plánujte si jídelníček do práce

Že si nestíháte vařit každý den obědy do práce? Pak si je připravujte na více dnů dopředu. Na internetu je celá řada inspirací na rychle obědy do krabičky, které máte hotové během chvilky. Týdně tak ušetříte několik stovek, což vám za celý měsíc udělá pár tisícovek.

Odměňujte se doma

Prakticky ihned ušetříte, pokud si vaše oblíbené latté, fresh nebo avokádové toasty dopřejte doma, a ne v bistru. Ačkoli jídlo a utrácení za něj rozhodně není ten hlavní důvod, proč lidé nemají moc úspor, je to nemalá položka v našich měsíčních rozpočtech. Pokud si zvyknete po většinu týdne stravovat doma, v peněžence to znatelně pocítíte.

Vypínejte, co se dá

Mikrovlnka, televize, počítač, lednička. Zkuste si spočítat, kolik spotřebičů a zařízení máte nonstop zapojených do zásuvky. A co víte o jejich spotřebě? Nepoužívanou elektroniku proto vždy vypojte ze zásuvky. Tak můžete ušetřit. I vypnuté přístroje spotřebovávají elektřinu, která se vám pak promítne do ročního zúčtování.

Čtěte také: Jak souvisí bohatství s přežitím?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here