Luxusní bydlení tvoří hlavně lokalita

0
2541

Když se řekne luxusní bydlení, většina z nás si představí zejména interiér a jeho nadstandardní vybavení. To ale není všechno. Kvalita bydlení a tedy i jeho žádanost stoupá s dobrou dostupností, vysokou bezpečností i možnostmi trávení volného času. Co dalšího musíte zohlednit při hledání luxusního bydlení pro vaši rodinu?

Jak poznat výbornou lokalitu

To hlavní, podle čeho se musíte v nabídce prodeje bytů orientovat, je vyhovující dostupnost. Zohledněte vaše cesty do zaměstnání, dětí do školy i o víkendech za rodiči. Pokud rádi často cestujete, vezměte v úvahu i cesty na letiště nebo připojení na dálnici. Neopomínejte ani dostupnost veřejnou dopravou.

Neméně důležitým faktorem pro výběr nového bytu nebo domu je občanská vybavenost v jeho bezprostřední blízkosti. Samozřejmostí musí být školka a škola, zdravotní středisko, ale i restaurace, kavárny a kulturní a sportovní zařízení. Komerční zónu byste měli mít u domu v docházkové vzdálenosti. Jde jak o běžné obchody s potravinami a dalším zbožím denní potřeby, tak i služby.

V okolí nového bydliště musí být bezpodmínečně prostory pro odpočinek a relaxaci. Mohou mít různou podobu od parku, zahrady nebo rovnou lesa, po cyklostezky, hřiště a jiné prostory pro outdoorové aktivity. Pro luxusní bydlení je nezbytná i vysoká bezpečnost dané lokality.

Jak vypadá luxusní byt

Abychom neupozadili vlastnosti samotného bytu či domu, shrňme i je. Vysoký standard můžete od svého bydlení očekávat, pouze pokud už samotný architektonický návrh je kvalitní. Dispozice interiéru musí splňovat funkční i estetické nároky nového majitele. A takové kvality budete těžko hledat v řadovém domku z poloviny minulého století.

Kdo hledá luxus, nechce se uskromňovat na malém prostoru. Proto se logicky poohlížíte po bytových jednotkách s nadstandardní velikostí. S tou se pojí i rozšíření prostor o venkovní plochy v podobě teras, balkónů. Takové byty často najdete ve vyšších patrech, kde máte z velkometrážních teras navíc výhled na panorama staré městské zástavby nebo naopak do zeleně parku či lesa.

Kde hledat luxusní bydlení

Nabídky prodeje a pronájmu bytů a domů dokážou nejkvalitněji mapovat realitní kanceláře. Zkušený makléř by měl být schopný poradit vám s výběrem a nabízet vhodné alternativy. S ohledem na výše zmíněné aspekty nadstandardního bydlení by vás moly zajímat lokality, jako jsou pražské Hlubočepy nebo Bubeneč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here