Karolína Kurková: Zářící hvězda na módním nebi

0
1828

Karolína Kurková považuje za místo svého narození Děčín. Podle dostupných informací se však 28. února 1984 narodila v Pardubicích a brzy poté se přestěhovala s rodiči do Děčína, kde vyrostla. Většinou je ale domovem místo, kde jsme nechali své kořeny a ty Karolína nechala v Děčíně, kde dodnes bydlí její rodiče – otec bývalý profesionální basketbalový hráč a matka Slovenka. Možná zrovna po otci zděděná výška 180 cm a slovenská krása rozhodly o její budoucnosti. Svému začátku v modelingu však vděčí také kamarádce ze školy, která její obrovský životní úspěch nastartovala. Když bylo Karolíně 15 let, vyfotila ji a poslala její fotky do jedné menší pražské agentury. Ta ji pozvala na focení a pak se objevil italský agent Alessandro Bazzoni – muž, který ji uvedl do světa módy a později životní láska.

S Alessandrem Bazzonim odjela patnáctiletá Karolína do Milána. Tam podepsala exkluzívní smlouvy s módními giganty Pradou a Miu Miu, ale svou kariéru začala oficiálně až po setkání s editory Vogue v roce 1999 v New Yorku, kam se i s Bazzonim odstěhovala. Začala se objevovat na přehlídkových molech a slavná šéfredaktorka časopisu Vogue Anna Wintour ji poté v roce 2001 nechala vyfotit na titulní stranu únorového vydání. Sama k tomu řekla: „Je na obálce, protože podle mě bude příští supermodelkou.“ A ve svém tvrzení se Wintour nemýlila. Sedmnáctiletá Češka si v den, kdy časopis vyšel, našla místo v srdci mnohých Američanů a přední designéři se začali o tuto vysokou blondýnu s tváří „zlobivého“ anděla zajímat.

Od té chvíle přicházela jedna nabídka za druhou. Karolína začala být najednou žádaná na každé přehlídce, o její tvář se přetahovali návrháři světových jmen, módní časopisy a reklamní agentury. Na prestižním udělování módních cen časopisu Vogue byla vyhlášena pro rok 2002 „Modelkou roku“. Nebylo to však jako v pohádce. Za dnešním úspěchem stála tvrdá dřina. Karolína si platila nejen učitele angličtiny, ale kvůli emocionálnímu pochopení cizího jazyka také učitele dramatu. Práce modelky i fotomodelky ji naplňovala a proto přijímala nabídky i méně známých značek a svoje jméno si budovala krůček po krůčku. Pro modeling má skvělou povahu, je vstřícná a otevřená, svým úsměvem a energií dokáže rozzářit nejednu módní show. Její ideální míry 85-59-87 jsou jako stvořeny k předvádění spodního prádla a lidé z luxusního módního gigantu Victoria’s Secret (více čtěte zde) to věděli už na začátku její kariéry, kdy se stala součástí jejich módních show.

Jednou z hlavních tváří této fenomenální americké značky luxusního spodního prádla je už více než rok. Byla to ona, kdo představil minulý rok výjimečnou podprsenku z pravých diamantů v hodnotě asi 130 miliónů korun (článek zde). S dalšími modelkami také v únoru letošního roku představila jejich novinku  „neviditelnou“ podprsenku, která nevynikne ani pod velmi upnutým oblečením. Poté, co nedávno ukončila Victoria’s Secret smlouvu s Gisele Bündchen (její úspěch v našem článku), se Karolína stala nejznámější modelkou pro tuto značku.

Své soukromí si jako mnoho jiných modelek střeží. Svým domovem už nyní nenazývá Děčín, ale New York. Dospěla tam a má tam své kamarády. Do Čech se však ráda vrací, svou rodinu pořád staví na přední místa. Svými charitativními aktivitami následuje Terezu Maxovou nebo Petru Němcovou (více zde). V minulém roce získala ocenění od neziskové organizace „Women Together“ (neboli „Ženy společně“) za humanitární práci a je také oceňována za její práci ve prospěch dětí přes další různé nadace. Nyní se můžeme těšit také na její filmový debut v novém romantickém komediálním dramatu „My Sexiest Year“ (český název filmu ještě neuveden). Karolína v něm bude samozřejmě představovat modelku.

Seznam předních návrhářů a dalších značek, pro které Karolína pracovala a pracuje, je nekonečně dlouhý. I módních agentur, u kterých je zapsaná, je hned několik. To potvrzuje fakt, že Karolína Kurková stojí na stupínku nejlépe placených modelek světa. Na svět se však z výšky nedívá. Sama tvrdí, že je důležité mít kolem sebe dobrou rodinu a přátele, kteří drží člověka při zemi. A i to je možná důvod jejího stabilního úspěchu.

Video a wallpaper galerii Karolíny Kurkové naleznete pod článkem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here