Podnikání naplno: Sídlo společnosti

1
1654

Druhý díl seriálu Podnikání naplno nám přinesl hlavní výhody podnikání na společnost, dnes se detailněji podíváme na důležitost sídla společnosti. Sídlo společnosti se zdá být pouze nepatrným detailem v procesu zakládání firmy, avšak pouhá změna sídla může do budoucna znamenat velký rozdíl. Trendem současnosti jsou virtuální sídla, osvěžte si jejich nesporné výhody i vy.

Office_building

Mezi začínajícími podnikateli koluje domněnka, že na sídle společnosti vůbec nezáleží. “To je jen detail,” říkají si a raději se věnují svému podnikání než strategickým bodům při zakládání společnosti. Detail to být může, ale povětšinou to vůbec není pravda. Šikovný a promyšlený tah může v budoucnu znamenat o spoustu problémů méně.

Faktem je, že čím více je úspěšná firma na očích, tím větší je pravděpodobnost, že se stane v nějakém oku trnem. Zkuste se kupříkladu optat majitele prosperující firmy v menším městě, kolik kontrol z úřadů již musel podstoupit. A poté se zeptejte majitelů firem, jejichž sídlo je ve velkém městě – pochopíte rozdíl.

Výhoda sídla společnosti v Praze

A co si budeme povídat, každá kontrola – ať už jakákoli – je ve výsledku pro váš byznys naprosto zbytečnou ztrátou času, energie a nervů. Několikadenní obracení faktur, dohledávání dokladů a smluv – to rozhodně nejsou vysněné dny podnikatele.

A je jen a jen na vás, zda máte tolik času, abyste ho mohli věnovat úředníkům například z finančního úřadu. Pamatujte také, že úřednických sil není nekonečno. Už rozumíte tomu, proč má tolik firem své sídlo právě Praze? Ta pravděpodobnost, že někdo ukáže prstem právě na vaši firmu, je mizivá. A to je jen jedna z výhod.

Mezi další výhody patří například snadná dostupnost finančního úřadu, pošty, správy sociálního zabezpečení i zdravotní pojišťovny. Když okolo vašeho podnikání potřebujete cokoli zařídit vy, máte vše ihned při ruce. Nemluvě o prestiži – jinak jsme zvyklí pohlížet na firmu, která sídlí v nějaké vesnici, a na firmu, která sídlí v hlavním městě.

Do společnosti se sídlem v Praze přijde kontrola zhruba jednou za 130 let!

Bavíme-li se o sídle společnosti, nemusí to nutně znamenat, že každá společnost na daném místě vlastní nebo si pronajímá stálé kancelářské prostory. Existuje totiž možnost zřídit si virtuální sídlo společnosti. Už jste slyšeli o virtuálním sídle? Zřiďte si i vy virtuální sídlo v Praze jen za 199 Kč měsíčně!

jakejames-logo

Partnerem seriálu Podnikání naplno je společnost Jake & James, s.r.o. (www.jake-james.cz), specialista na zakládání společností s ručením omezeným na míru a poskytování sídel společnostem a živnostníkům v Praze. Společnost je na trhu výjimečná bezproblémovým a kvalitním servisem, jakož i nejnižší cenou svých služeb.

1 komentář

  1. To, že nepřijde kontrola, bych zrovna moc nevypichovala. S tím, že se pod virtuální sídla zamete spousta špíny, tak se tato výhoda mění spíš v nevýhodu. Po všech možných hororových článcích v novinách se na vás mohou vaši zákazníci dívat skrze prsty. Na druhou stranu, když se používá správně, tak je virtuální sídlo velice šikovný a účinný nástroj. 🙂 Když jsme zakládali jeden start-up, tak jsme se také rozhodli jednu společnost oslovit (https://comeflexoffice.cz/) a toto rozhodnutí se nám ve výsledku velice vyplatilo. 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here