Bvlgari: Historie módní ikony

0
2006

Podmanivá krása šperků Bvlgari je známá po celém světe. Zdobí těla nejkrásnějších dívek, které za ně utrácejí miliony EUR. Své milenky jimi obdarovávají významní byznysmeni, herci, sportovci. Zde je stručná historie této značky.

Bulgariové pochází z prastaré rodiny řeckých zpracovatelů stříbra, kteří svoji činnost zahájili v malé vesničce Epirus, kde Sotirio, otec rodiny, vyráběl stříbrné šperky. Sotirio uprostřed 19. století emigroval do Itálie, kde v roce 1884 otevřel svůj první obchod v římské Sistině. S pomocí svých synů Constantina a Giorgia rozšířili v roce 1905 obchod do Condotti, která je dodnes vlajkovou lodí butiků Bvlgari. V průběhu prvního desetiletí 20. století si oba bratři rozvinuli vášeň pro drahokamy a šperky a převzali tak v obchodě roli svého otce.

V padesátých letech se Bvlgari odtrhlo od striktního vlivu francouzské školy a vytvořili si vlastní, unikátní styl. Sedmdesátá léta se nesla ve znamení expanze Bvlgari na zahraniční trhy, otevřením svých klenotnictví v Paříži, Ženevě, Monte Carlu a první za oceánem v New Yorku. Začátkem devadesátých let vznikla ve Švýcarsku frakce Bvlgari Parfums, kterou skupina Bvlgari vstoupila na trh luxusních parfémů. Dne 17.7.1995 začala italská a londýnská burza obchodovat akciemi Bvlgari.

V roce 1997 Bvlgari uvedla na trh první kolekci hedvábných šátků, charakterizující novým, originálním designem a špičkovým ručním zpracováním. První kolekce kožených kabelek a slunečních brýlí přišla na trh v roce 1998 a diferenciace sortimentu byla kompletní otevřením dárkového kolekce o rok později.

V současnosti, Paolo Bulgari a Nicola Bulgari (prezident a více-prezidentka) společně s bratrancem Francescem Trapani (výkonný ředitel), vedou vývoj společnosti k lepším službám na zahraničních trzích a vydobyli si tak přední umístění na poli prestižních výrobců šperků..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here