Robert Kiyosaki: Cestou Bohatého táty

4
2260

Osmého dubna roku 1947 se do rodiny havajského učitele s japonskými předky narodil nový člen, malý chlapec, který dostal jméno Robert. A nikdo v tu chvíli netušil, a ani nemohl tušit, že na svět právě přišel muž, jehož osudem bude změnit životy miliónů lidí. A tak začal příběh velmi úspěšného podnikatele, investora a spisovatele Roberta Toru Kiyosakiho.

Malý Robert, vyrůstal v pobřežním městě Hilo (které leží na východní straně největšího havajského ostrova), kde se také seznámil s Mikem, svým celoživotním přítelem a synem Bohatého táty. Bohatý táta, tehdy začínající podnikatel, začal zasvěcovat dva malé chlapce do tajů podnikání, investic a úspěchu. A toto byl okamžik, kdy Robert poznal, že ty opravdu důležité věci se ve škole neučí. Jeho opravdový otec se mezitím dostával stále výše ve státní správě a okolo roku 1969, kdy Robert ukončoval svoje středoškolské studium na U. S. Merchant Marine Academy (obchodní námořní akademie) v New Yorku, jeho otec vstupoval do vrcholné fáze své kariéry.

 Vy, kteří jste četli knihy Roberta Kiyosakiho, už víte, že kandidatura Ralpha Kiyosakiho na post viceguvernéra státu Hawaii vedla k jeho pádu, a že zbytek života prožil Robertův otec jako zahořklý zlomený muž.
Naproti tomu, když se Robert vrátil v roce 1974 z války ve Vietnamu, kde sloužil jako bojový pilot, jeho přítel Mike už disponoval příjmem přes jeden milion dolarů! Robert se tedy bez váhání pustil do dalšího boje, ne s komunismem, ale sám se sebou, se svým strachem a nerozhodností. Vědom si rad Bohatého táty, že bohatí nepracují pro peníze. Byl v klasickém zaměstnání jen nezbytně dlouhou dobu, aby se naučil dobře prodávat. V sedmdesátých letech prodával kopírky v Honolulu jako obchodní zástupce firmy Xerox. A v roce 1977 založil svůj první podnik na výrobu velcro-nylonových taštiček pro surfaře, podniku se ze začátku dobře dařilo a Kiyosaki se stal záhy milionářem, v tu chvíli opojen vlastním úspěchem se odchýlil od rad „Bohatého táty“ a podnik rychle zbankrotoval. Následovaly ještě dva podnikatelské záměry, které Kiyosakiho dovedly, až do situace kdy tři týdny přespával se svou ženou Kim ve staré Toyotě. Ani na okamžik však nepřestával věřit, že dosáhne svých snů.
 Začal znovu od nuly a v roce 1994 ve věku 47 let společně s manželkou odešli do důchodu s pasivním příjmem třikrát větším, než byly jejich výdaje. Ke konci devadesátých let se začala formovat společnost Cashflow Technologies, Inc, která měla světu přinést i první Kiyosakiho knihu. Robertova dráha spisovatele ovšem na začátku více než vycházející hvězdu připomínala holou katastrofu. Jeho první knihy, Bohatý táta, chudý táta, se neprodal jediný výtisk. Všichni knihkupci ji odmítli. Dobrý přítel nabídl Robertovi možnost vystavit několik výtisků ve výloze jeho čerpací stanice. A zklamaný Robert svolil. A právě tam se vše ze dne na den otočilo. Někdo knihu koupil. A ten někdo ji dal někomu osudovému přečíst, největšímu lídrovi největší společnosti síťového marketingu na světě. A právě díky Dexterovi Yagerovi a Amway se z Roberta Kiyosakiho stal takřka přes noc nejprodávanější spisovatel dle žebříčku New York Times. Robert pro organizaci Dextera Yagera provedl obrovské turné a začal postupně pronikat do světa síťového marketingu, jehož se díky zkušenostem s Amway stal velkým propagátorem.
 Kiyosaki do dnešního dne vydal 18 knih a s počtem 26 miliónů prodaných výtisků, se stal jedním z nejúspěšnějších autorů, ne-li nejúspěšnějším autorem literatury osobního růstu, podnikání a investic vůbec. Může za to především jeho osobitý, velmi čtivý styl, kterým přibližuje všem lidem bez rozdílu věku, pohlaví, rasy nebo národnosti základní ekonomické zákony a učí je, jak se postarat, aby peníze pracovaly za nás.
 Pokud však čekáte, že po přečtení Kiyosakiho knih se vám náhle a bez práce budou objevovat peníze v kapsách vašich kalhot, musím vás zklamat. Kiyosaki nikomu neporadí, kde máte hledat zlatý důl (ten totiž leží v nás samotných), ale naučí vás, jak si vyrobit velkou lopatu a jak rozeznat zlato od hlíny. Ale jestli s těžbou začnete, to je opravdu jen na vás samotných.

Podívejte se na rozhovor s Robertem Kiyosakim a Donaldem Trumpem o jejich společné, nové knize. Video pod článkem…

4 KOMENTÁŘE

  1. Děkuji za takový nádhrerný článek! Velmi se mi líbí, že vyzdvihuje pozici síťového marketingu ve světě úspěšných! Děkuji.

  2. Někdo knihu koupil. A ten někdo ji dal někomu osudovému přečíst, největšímu lídrovi největší společnosti síťového marketingu na světě. A právě díky Dexterovi Yagerovi a Amway se z Roberta Kiyosakiho stal takřka přes noc nejprodávanější spisovatel dle žebříčku New York Times. Robert pro organizaci Dextera Yagera provedl obrovské turné a začal postupně pronikat do světa síťového marketingu, jehož se díky zkušenostem s Amway stal velkým propagátorem.

  3. Presne suhlasim sietovy marketing je super vec……len si treba dat pozor do ktoreho sa pustit…..pretoze je v obehu vela tzv. letadiel…….myslim si ze clovek so stredoskolskym vzdelanim nikdy nenaleti:D

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here