Podnikání naplno: (ne)Skutečné příběhy

0
2326

Ve třetím pokračování našeho seriálu Podnikání naplno jsme se soustředili na důležitost rozvážné volby sídla společnosti. Dnes se podíváme na konkrétní příběhy podnikatelů, kteří od jisté doby neberou sídlo společnosti na lehkou váhu. Poučte se z jejich zkušenosti, bohatě se vám to vrátí!

klic

Abyste viděli, že na tento seriál stojí na pevných základech z praxe, a nikoli pouze na teorii, připravili jsme pro vás 2 velice zajímavé příběhy podnikatelů. Příběhy, které podtrhují důležitost detailů i při zakládání zbrusu nové společnosti a s ní spojenými náležitostmi. Vžijme se nyní do situace těchto 2 podnikatelů, kteří z pochopitelných důvodů nechtěli být jmenováni, pro nás to nyní budou Podnikatel X1 a Podnikatel X2.

Úspěšný podnikatel a až 7 kontrol ročně

Podnikatel X1, provozující svou společnost v Kaplicích, je jedním z nejúspěšnějších podnikatelů v obci. Z toho důvodu se na něj zaměřil Finanční úřad a posílal podnikateli do společnosti daňové kontroly často i 7x ročně. Každá tato návštěva stála podnikatele X1 značné množství času a úsilí (vyhledávání faktur, přeřazení několika zaměstnanců na pomoc finančním kontrolorům namísto věnování se své práci, apod.).

Podnikatel X1 se před časem rozhodl změnit sídlo své společnosti do Prahy, kde za tuto službu platí pouze několik stovek měsíčně, a kontroly z FÚ zcela ustaly. Pro společnost Podnikatele X1 se jinak vůbec nic nezměnilo.

Jediný podnikatel v obci

Podnikatel X2 vedl malou firmu na malé obci v Jižních Čechách. Bohužel se jeho podnikání přestalo dočasně dařit, a tak velmi brzy začal platit faktury s čím dál tím větším zpožděním. Vzhledem k tomu, že Podnikatel X2 byl jediným podnikatelem v dané obci, zaměřil se na něj již před časem Finanční úřad, a začal mu vyměřovat různé nedoplatky na daních, neuznávat mu některé faktury, ukládat penále za pozdní splacení, apod. Podnikatel X2 je velmi pracovitý a jistě by svou společnost dokázal vytáhnout z problémů vlastními silami, jenže jakmile se do jeho problémů zamíchal (zcela z vlastní iniciativy) Finanční úřad, bylo toho na Podnikatele X2 příliš a musel vyhlásit bankrot. Tak skončila perspektivní firma v malé obci a její zaměstnanci byli všichni propuštěni.

Podnikatel X2 po čase založil jinou společnost, opět v té samé obci, avšak se sídlem v Praze. Finanční úřad se o jeho podnikání do dnešního dne nezačal zajímat, a Podnikatel X2 dokázal vybudovat a úspěšně vést novou společnost ve své obci bez toho, že by mu Finanční úřad házel klacky pod nohy.

Rozlučte se s kontrolami

Existuje mnoho velice podobných příběhů, ať již vlastníků firem, nebo živnostníků. Všechny mají společné to, že dokud měli jako sídlo firmy/místo podnikání zapsanou stejnou adresu, na jaké skutečně provozovali své podnikání/živnost, tak se na ně velmi brzy zaměřil Finanční úřad a posílal k nim časté kontroly. Ti, kteří stačili své sídlo firmy/místo podnikání změnit do Prahy, se takových problémů zcela zbavili. Zapomeňte i vy na nějaké kontroly, věnujte se raději svému podnikání naplno!

jakejames-logo

Partnerem seriálu Podnikání naplno je společnost Jake & James, s.r.o. (www.jake-james.cz), specialista na zakládání společností s ručením omezeným na míru a poskytování sídel společnostem a živnostníkům v Praze. Společnost je na trhu výjimečná bezproblémovým a kvalitním servisem, jakož i nejnižší cenou svých služeb.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here