Paul Zane Pilzer: Zdokonalte svět kolem sebe, 1. část

5
1647

Většina lidí s nadějí v očích stále obrací své zraky na vysoce postavené státníky a čeká od nich, že právě oni každý problém vyřeší. Paul Zane Pilzer je však skeptický. “Pokud si stále budeme namlouvat, že politici najdou řešení našich problémů, budeme čekat velmi dlouhou dobu,” píše ve svém dalším motivujícím článku. Problémy  neleží v nedostatku zdrojů či lidských schopností – nakonec těch jsme vždy měli dostatečné množství – řešení problémů a dosažení úspěchu mají svůj základ v lidském důvtipu.

Spojené státy podle Pilzera v historii mnohokrát prošly těžkými časy a jejich obyvatelé se nezřídka kdy dokázali spojit dohromady a přinést efektivní řešení problémů. Když byla Amerika odříznuta od Malajsie, největšího producenta přírodního kaučuku, vědci vynalezli jeho syntetickou náhražku. Když zaútočila dětská obrna, jedna z nejobávanějších chorob minulého století, po nějakém čase našla svého přemožitele v americkém mikrobiologovi, který přišel s první vakcínou, a ta následně nemoc téměž vymýtila.

Podobné příběhy lze najít v celém světě – příběhy, v nichž lidé dokázali odhalit a vyřešit problém a zdokonalit tak svět kolem sebe – lidé, kteří ztělesňují čistého podnikavého ducha. Opravdoví podnikatelé nevidí pouze problém, vidí zároveň s ním i jeho řešení a příležitost ke změně. A právě na takové příležitosti se Paul Zane Pilzer ve svém článku zaměřil. Při psaní vedla jeho ruce touha „vychovat“ nové nadějné podnikatele, kteří se nebojí náročných výzev, mají odvahu stát se vůdčími osobnostmi a vynikat ve svých oborech. Takoví lidé dokážou zdokonalit okolní svět.

Nejdřív znalosti, potom úspěch

Statusu úspěšného podnikatele předchází hromadění znalostí z mnoha různých oborů. A toho hromadění stojí na jednoduchých, ale klíčových základech – a sice zvládnutí čtení, psaní a jednoduché matematiky, což jsou schopnosti potřebné pro efektivní komunikaci s lidmi. Pokud nejste schopni takové komunikace, váš sen o úspěchu se s největší pravděpodobností rozplyne.

Po zvládnutí těchto všeobecných dovedností je čas se zaměřit na jeden konkrétní obor, a to tak detailně, jak jen to bude možné. Ruku v ruce se získáváním potřebných znalostí půjdou dopředu i vaše praktické dovednosti.

Jakmile si vytvoříte reputaci a lidé ve vašem oboru vás začnou uznávat, příležitosti si vás najdou samy. Paul Zane Pilzer koncem 70. let pracoval pro společnost Citibank a když úspěšně dokončil několik finančních obchodů, na jeho stole se začaly objevovat nabídky mnohem lukrativnějších pozic. Největší zásluhu Pilzer připisuje právě důkladnému studiu svého oboru a všem odborným znalostem, které během tohoto studia získal.

Následující část článku bude zaměřená na další rady od muže ne náhodou přezdívaného „Prorok úspěchu“. Základní kameny zdokonalování nejen vašeho profesionálního života, ale zároveň i světa kolem vás, bude tvořit efektivní plánování času, nalézání nedostatků ve vašem byznysu a jejich řešení, která budou vést k lepšímu životu všech.

5 KOMENTÁŘE

  1. Chtěl bych poděkovat za suprovej článek a sdílím nadšení s touto sérií. P. Z. Pilzer je třída ve světě a už se těším na další pokračování.

  2. Pěkný den, souhlasím s Vámi – tento muž je opravdu výjimečný člověk, což je hlavní důvod, proč jsem se rozhodla jeho myšlenky zprostředkovat našim čtenářům. Druhá a zároveň závěrečná část článku se zde objeví v nejbližších dnech. Děkuji za Váš zájem a přeji příjemný zbytek týdne, Pavla Hořínková

  3. Přál bych každému z Vás se s tímto člověkem setkat. Mě se to podařilo před pár lety v Německu, kde přednášel v Kolíně v Aréně a byl to opravdu vyjímečný zážitek.

  4. Dobrý den, děkuji za skvělý článek.Jsem nadšená z knihy Příští milionáři a ráda bych se zeptala,zda-li už tato kniha vyšla v češtině. Děkuji a přeji všem pohodové dny.Eva

  5. Pěkný den, podle mých informací byla zatím do češtiny přeložena pouze kniha Bůh si přeje, ať jste bohatí. Je dostupná například v některých internetových knihkupectvích. S přáním krásného nového týdne, Pavla Hořínková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here