Fascinace týdne: Za 20 Liber život milionáře!

1
1266
Čerstvě rozvedený City bankéř, Andrew Paul, začal po nezdařeném manželství hledat nový začátek pro sebe a svého čtyřletého syna. Patnáct let stresující práce ve světle nedávných událostí položilo základ změny životních priorit. A tak není divu, že se Andrew odhodlal vzdát některých věcí, které symbolizovaly jeho minulost. Ono slovíčko „vzdát“ není úplně přesné. Andrew Paul chce svoji minulost řádně zpeněžit. V finanční krizi je ale výhodný prodej nemovitostí a luxusního zboží obtížný. Uspořádal tedy celosvětové internetové klání ve schopnosti dobrého odhadu a vítězi pak vše složí do klína.

Podstata online soutěže www.winanewlife.com je velmi jednoduchá – na obrázek odpalujícího golfisty má zájemce umístit kurzorem míček tak, aby korespondoval s originálem této retušované fotografie. Ten, kdo se nejvíce přiblíží správným souřadnicím míčku, vyhrál. Pokud by byly výsledky totožné u více hráčů, přesunou se do dalšího obdobného kola, dokud nezůstane jen jediný. Andrew Paul limitoval počet emitovaných odhadových online lístků na 200 tisíc kusů, každý s cenovkou ₤20. Jejich prodej zahájil 19. května 2009 a uzavření soutěže bude buď 19. srpna 2009 nebo okamžikem vyprodání odhadových online lístků. Bude-li s námi počítat, dojdeme k závěru, že při předčasném uzavření klání, bude prodáno všech 200 tisíc lístků a to je pro Andrewa Paula příjem více než v přepočtu 120 milionů korun.

Na jaký životní styl se tedy nejpřesnější odhadce může těšit? V britském okrese Kent na pozemku o rozloze 4000 m2 stojí Paulovo moderní sídlo. V domě je pět ložnicí, dvě kuchyně, kulečníková herna, obývák, šatnu a dvě tajné místnosti. V jedné je dětský ráj a v druhé domácí kino s plátnem a špičkovým projektorem. Dům je plně vybavený a zůstanou v něm veškerá umělecká díla a Andrew zaplatí i veškeré pravidelné náklady této nemovitosti po dobu jednoho roku. V garáži na výherce bude čekat stříbrný zbrusu nový Aston Martin DBS. Vozidlo Jamese Bonda pohání 6.0 litrový motor V12 s výkonem 510 koní. Ozvučení Astonu dodala renomovaná audio ikona Bang & Olufsen. Součástí výhry je i pojištění vozu na jeden rok. Třetí částí hlavní ceny je 35 stop dlouhá sportovní motorová jachta Sealine 35 Sport Luxury.

Dům i s pozemkem má hodnotu vyčíslenou na 34 milionů korun. Aston Martin DBS má cenu pět a loď šest milionů korun. Celkem je tedy ve hře 45 milionů korun. Pokud tuto částku srovnáme s očekávaným výnosem 120 milionů korun, všem dojde, že prodat svoji minulost není jen pěkný marketingový slogan, ale i způsob, jak za ni získat téměř třikrát více, než jakou má opravdu cenu. Nepřekousneme ale fakt, že výherci by mohlo takové náhlé zbohatnutí zcela zdevastovat život, pokud by měl myšlení na úrovni průměrného měsíčního platu.

Ve světě opravdového úspěchu je ale potřeba nejdříve roztáhnout mysl a pak se do její šíře začne rozpínat i skutečnost.

1 komentář

  1. Inu na přemýšlivou hlavu je každá krize krátká, možná naopak prospěšná (kdo ví, jestli by takové řešení Andrewa jinak napadlo).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here