Orlando Seaworld: Zaplavte si s delfíny!

0
1398

Letos už to bude 25 let, co nedaleko Orlanda na Floridě baví zábavní park na ploše 81 ha tisíce dětí i dospělých. Takže zatímco se ostatní léčí z chřipek a nachlazení, my vám nabídneme cestu pod žhavým sluncem za skvělou zábavou!

První věc, kterou musíte v parku zažít je Kraken! Pojmenovaný po dávné nestvůře, i toto kovové monstrum vás nejdřív ukolébá plynulou jízdou od výšky a nádherným rozhledem po celém parku, aby vás v zápětí strhla s sebou do hlubin. Bude následovat několik smyček, při kterých zažijte stav beztíže a jindy (když se například hlavou dolů řítíte rychlostí přes sto kilometrů za hodinu) zase dosáhnete přetížení 3,6 G! Stručně řečeno za dvě minuty, co celá jízda trvá, se vám do krve vyplaví víc adrenalinu, než za mnoho let předtím! Krakena si nesmíte nechat ujít! Navíc se nemusíte bát dlouhého čekání ve frontě, Kraken zvládne během jediné hodiny zjistit, co mělo k snídani 1 500 pasažérů!

Poté ale přijde čas na chvilku oddechu, můžete se občerstvit, ale pak rychle za dalšími atrakcemi. Protože v Orlando Seaworld je toho tolik k vidění! Hlavní show se koná v obřím akváriu o objemu více než 26 497 metrů krychlových, zde se koná nádherné představení vycvičených kosatek dravých. Ty si během celého mládí postupně vytvářely vztah a prohlubovaly svoji důvěru ke cvičitelům, účastní se totiž celého představení společně a kromě oblíbených akrobatických cviků osmitunových kosatek, jako je výskok na souš, pocákání diváků nebo plavby pozpátku, vytvářejí s cvičiteli nesmírně náročné sestavy. Za příplatek máte možnost se nechat vyfotit, nebo ještě lépe si přímo zaplavat s různými druhy vodních zvířat. Netřeba uvádět proč jsou zrovna delfíni zdaleka nepopulárnějšími, a menší mohou zase okusit, jaký je na dotek želví krunýř, nebo jestli má kosatka drsný jazyk.

Celý park je jinak velmi přehledně rozčleněn, jak se můžete přesvědčit na této interaktivní mapě (zde). Další věci, které byste si neměli nechat ujít je „Cesta do Atlantidy“, což je kombinace horské dráhy, lodě a tématického parku. Takže si užijete jak vzrušení, tak schlazení při prudkém nárazu do vody. Jak už jste poznali, v SeaWorldu si to nejde opravdu užít, aniž byste se zmáčeli, proto nezapomeňte na náhradní suché oblečení (nebo se alespoň dostatečně dlouho dobu vyhřívejte na sluníčku), abyste se nenachladili.

Ale SeaWorld není jen o zábavě, ale je i o ponaučení. Máte možnost obdivovat tučňáky, lvouny, žraloky a další mořskou faunu a floru skrz průzračná skla a zároveň se něco dozvědět o jejich životě. K tomu vám poslouží nejen informační tabule, ale i ochotní zaměstnanci areálu.

A krásným vyvrcholením perfektně stráveného dne bude oblíbená show „Elmo a piráti“, kde účinkují kromě zmíněných pirátů, oblíbené postavičky i u nás vysílaného pořadu pro děti Sezamová ulice (Sesame street), vše je doprovázeno skvělým ozvučením, velkorysými světelnými a ohnivými efekty a samozřejmě poučným (a vždy šťastným) koncem. I když u nás zatím počasí uvažuje v pojmech jako blizard, mráz, náledí, sychravo, vy si můžete prožít nádherný den.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here