Le Manoir aux Quat’ Saisons: Tradiční závan anglického gentlemanství

1
1496

„Personál vám nebude jenom sloužit, bude vás hýčkat, rozmazlovat i ošetřovat,“ takto zdůvodňují výběr všichni světaznalí cestovatelé, kteří se podíleli na zmíněném výběru. Nejstarší a největší budova poklidné vesničky Great Milton, uprostřed malebné krajiny v okolí Oxfordu stojí v nejbližší blízkosti kostelu, kam se kdysi vypravil i slavný anglický vůdce Oliver Cromwell. Ale není to pouze tato historická osobnost, co táhne lidi z celého světa právě do těchto končin…

Jakmile pod koly vašeho vozu zavrže štěrk na příjezdové cestě, rázem se ocitnete ve světě tak vzdáleném od každodenního spěchu a stresu. Vystoupíte z vozu a můžete se začít kochat rozlehlými plochami s pečlivě zastřiženým anglickým trávníkem obklopujícím sídlo ze všech stran. V dálce uslyšíte tichý zvuk typický pro kriket a z druhé strany se ozývají tlumené hlasy rodinky, která nedaleko přírodního jezírka pořádá piknik, na nějž dodal vynikající pokrmy sám šéfkuchař.

Sympatický nosič vám vzápětí přispěchá na pomoc s vašimi zavazadly a vy se tak můžete za neustálého obdivování tradiční architektury i udržovaných zahrad pomalu přesunout k recepci. Z krbu sálá teplo a v nose vás zašimrá nezaměnitelná vůně anglického čaje Earl Grey. Stroj času zde funguje na jedničku, 21. století zůstalo za branami hotelu, pomyslíte si náhle.

Stejně pohodovou atmosférou dýchá i pokoj, do nějž vás pošle milá recepční. Záleží čistě na vás, jaký pokoj si vyberete. Le Manoir nabízí širokou paletu pokojů, které jsou schopné uspokojit veškeré vaše touhy a požadavky. Krásné prostorné pokoje nesou názvy jako Opium, Mon  Plaisir a Snow Queen a každý z nich má svou nezaměnitelnou duši. Ve dvou budovách hotelu naleznete celkem 32 pokojů a při rozhodování vám jistě bude vrtat hlavou, jak si vybrat ten nejlepší. Rozmanité je i cenové rozpětí pohybující se v rozmezí od 400 do 1200 liber (11 000 až 33 500 korun). Ale jak píše mezi bezpočtem pozitivních reakcí jistý návštěvník, na tento hotel se vyplatí si našetřit.

Pokud ale nechcete v období recese utrácet horentní sumy za luxusní ubytování, za zvážení by jistě stála alespoň návštěva místní vyhlášené restaurace ozdobenou dvěma michelinskými hvězdičkami. Majitel a šéfkuchař Raymond Blanc vaří většinou z ingrediencí, které se pěstují na hotelových pozemcích a svými výtečnými pokrmy pravidelně plní stránky gurmánských příruček. V místní kuchyni čas od času probíhají i kurzy vaření pro všechny, kdo si touží alespoň zlomek z Blancova kulinářského umění odvézt domů jako suvenýr.

Historické sídlo Le Manoir aux Quat’ Saisons tvoří strategickou pozici pro návštěvu univerzitního Oxfordu, ale i vzdálenost do britského hlavního města se dá hravě překonat během dvou hodin. Kdyby vás náhodou omrzela zašlá sláva, kterou se právě tento hotel úspěšně snaží oživit, nic vám nebrání vydat se zpět do velkého světa. Ale věřte, že po dni stráveném v turisty přeplněných místech britské metropole se budete těšit, až ulehnete do starobylé postele v jednom z pokojů tohoto hotelu.

1 komentář

  1. Z vlastní zkušenosti mohu vřele doporučit tento úchvatný romantický hotel. Personál je špičkový a profesionální, vše vyřeší za Vás a vy se můžete oddávat zdejším radovánkám. Každý pokoj je originál a vždy pečlivě připraven, záleží jen na Vašem vkusu a ceně.
    Přeji hezký pobyt.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here