Co kdyby peníze nehrály žádnou roli?

3
3144

Dovolte mi hned na začátku otázku: „Co kdyby peníze nehrály žádnou roli, co byste dělali? Čemu byste se opravdu věnovali? Jakou práci byste si vybrali?“ Pokud bez váhání odpovíte, že to co děláte nyní…Máte můj velký obdiv. Jestli ale chcete něco změnit cokoliv, tak je na čase to doopravdy změnit!euro2

Značnou část svého života strávíme prací, v průměru 8 hodin denně. Což je skoro jedna třetina našeho života. Celá jedna třetina! A pokud děláte práci, která vás nebaví je úplně jedno, jakou máte pozici, a jestli máte fixní nebo provizní plat.

Pokud se hned bráníte slovy: „Ale nějak se živit musím.“ Stali jste se pravděpodobně otroky peněz. Chce to odvahu si to vůbec přiznat. Myslíte-li si, že vydělávání peněz je to hlavní a nelze se bez toho obejít? Řeknu vám jak to skončí, promarníme nejen svůj drahocenný čas, ale i život. Protože dělat to, co nás nebaví a dostat za to jen pár papírků s určitou hodnotou…Co to je? Každé malé dítě by vám odpovědělo, že je to hloupost. Narodili jsme se jako vítězové. Všichni, bez výjimky. Každého baví něco jiného a je důležité, aby se tomu naplno věnoval.

„Raději mít krátký život plný toho, co rád děláš, než dlouhý život promarněný ubohým způsobem.“ autor neznámý

„Ale jak mám zjistit, co bych měl opravdu dělat?“ Stačí odpovědět na jednoduchou otázku: „Co nejraději děláte ve volném čase?“ Může to být čtení knih, malování, psaní, sport. Proč to ve skutečnosti děláte, když vám za to nikdo neplatí? “Ano, protože vás to baví. Tak naplánujte kroky, vymyslete plán, jak spojit vaši vášeň a změnit ho ve vaše živobytí! Nebojte se, způsobů je spousta. Postupně v tom budete vynikat a je úplně jedno, jaký obor jste si zvolili, časem se stanete mistrem. A peníze, ty už přijdou samy.

„Dělejte to, co vás baví a dobře se při tom bavte.“ Donald Trump

Najednou se stanete šťastnými, vnitřně klidnými a vyrovnanými. Vaše okolí si toho brzy všimne a ustanou hádky s vašimi milovanými i zbytečné stresy. Budete se cítit báječně, protože půjdete po správné cestě. A o tom život je. Je proto důležité, abyste konečně ukázali světu svou velikost.

3 KOMENTÁŘE

 1. Ano, muzu s klidnou hlavou rici, ze nyni delam opravdu to co me bavi. Ac je mi teprv 23, vyzkousel jsem jiz spoustu zajimavych aktivit, ale zadna mi neprirostla k srdci tolik jako prave fotografovani. Fotografii mam jako nejvetsi konicek, praci a dokonce do nedavne doby i jako studijni obor zaroven. Ze skoly jsem nakonec odesel, v momente, kdy jsem zacal mit pocit, ze me brani delat to co me skutene naplnuje. Pristup a to, ze delam opravdu co me bavi mi zatim “tuk tuk” otvira dvere dal a nemam absolutne nac si stezovat. Velmi si vazim toho, ze jsem se takto rozhodl jiz v tomto veku. Uvidime zda mi to vydrzi, nebo se posunu o krok jinam k jine praci. V kazdem pripade vim, ze vzdy budu delat vse proto, abych delal to co srdcem miluji. Z prace je to rozhodne citit a verte mi, je to jedna z nejlepsich konkurencnich vyhod :). Drzim vsem palce.

 2. Dlouha leta jsem stravil v gastronomii,snazil jsem se delat maximum pro zamestnavatele na sebe jsem nehledel.pracoval jsem az do burn outu,varil jsem i pro 300 lidi ,delal jsem udrzbare,pokojskou…a nedokazal jsem ten stav zmenil.nedokazal jsem dat vypoved.
  Jednoho dne jsem mel uraz a najednou se dalo vse do pohybu.Varit uz jsem pote nemohl.
  Povysil jsem,nasel si pritelkyni a to nejlepsi:nepohodl jsem se sefem.a ze dne na den hodil na celou karieru bobek.nyni podnikam i kdyz je to boj o preziti-ziju!
  Konecne.
  Pointa:vse zle je k necemu dobre!
  Vzdy na to tak pohlizejte.
  A hlavne . ZIJTE!

  • Krásný příběh Andy, člověk pořád roste a učí se. Gratulujeme k tomu, že jste se dokázal odhodlat a změnit svůj život. Přejeme jen to nejlepší a mnoho zdaru v podnikání. Za redakci Dreamlife Martin Olejník.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here