Nezapadající hvězdy dechberoucího Frankfurtu

1
1346

Autosalon ve Frankfurtu je každoročně významnou událostí, na níž se sejdou všichni milovníci aut, ať už menší nebo vetší, v nádherné metropoli západního Německa a prezentují a obdivují to, co se podobá, ať už více nebo méně, tomuto oblíbenému dopravnímu prostředku. Letos už je sice vše pasé, ale vzpomínky jsou stále v čerstvé paměti.

Letošní 64. ročník frankfurtského autosalonu byl opět výjimečnou událostí automobilového, ale i společenského rozměru. Prostory rozlehlého frankfurtského výstaviště Messegelände der Messe Frankfurt praskaly ve švech jak v počtu vystavených automobilů, tak v počtu návštěvníků. Heslem celého týdne i druhé soboty 24.09.2011 byl “standard budoucnosti”.

Jako vždy se o poctu ucházely automobilky střední třídy se svými stálicemi, novými modely i naprosto bláznivými koncepty, které se nikdy nedočkají světla světa. Ale i tyto crazy výstřelky k události takového rozměru neodmyslitelně patří. Skutečných hvězd, které si do Frankfurtu pro poctu nepřijely, ale byla pocta se ně dívat a být v jejich přítomnosti, bylo taky víc než dost. Jednou z nich bylo Bugatti s dvojicí svých nejrychlejších modelů. Červená kráska v supersportovním oblečku a modrobílý šarmantní elegán. Oba modely se Bugatti výjimečně povedly, i když větší ovace zůstávaly na té extravagantnější straně.

Na první pohled roztomilý roadster, ale právě červená barva, která je téměř všude, včetně kol, napovídá, o jakého divocha se jedná. Bugatti Veyron Grand Sport Roadster v červeném laku je velmi dobrý způsob, jak dát světu najevo: “Já na to mám”. To by ale hned vedle nemohla stát speciální edice Veyron Grand Sport L´Or Blanc.

Bugatti tahá z rukávu samá esa a nyní si i velmi tvrdě zahrál na city. Tento tah byl jednoznačně úspěšným matem. Edice L´Or Blanc vznikla speciálně ve spolupráci s berlínskou porcelánkou, proto Veyron vypadá jako velmi dobře provedená glazura. Tento nevšední nápad, ztělesněný do krásného automobilu, byl skutečnou hvězdou mezi hvězdami a kdo ji viděl na vlastní oči, nikdy na ni nezapomene.

Samotný porcelán je použit na mnoha místech v interiéru. Bugatti se nebála porcelánové doplňky zkombinovat s bílým zlatem. Jakého majitele si tento jediný kousek nakonec najde, můžeme jen spekulovat, jistě to ale bude velmi velmi velmi bohatý člověk. Cena je totiž už známá, jedná se o 1,65 milionu eur.

Nelze objektivně říci, zda Bugatti byla na jednoznačné špičce frankfurtské pyramidy. Mnoho automobilek se zde ucházelo o toho místo. Nejspíš už si každý určí svého oblíbence svým vlastním srdcem. Jedno je ale faktem, kdyby tu červená dračice a porcelánový elegán nebyly, nejedno oko by nezůstalo uspokojené. Bugatti přispělo právě tím, co mnoho z nás potřebuje, celkový dojem z kontextu byl proto významně emotivní.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here