Fascinace: Virgin Galactic otevírá bránu do vesmíru

1
1477

Zhruba před pěti lety se ve státě Nové Mexiko začala materializovat odvážná vize odvážného muže. Vášeň k létání Richarda Bransona zde položila základní kámen světově první soukromé brány do vesmíru. Toto místo umožní “výlet” až k orbitě naprosto komukoli.

Realizace revolučního projektu brány do vesmíru zhltla 209 milionů dolarů. A každý, jehož srdce to do vesmíru táhne a je ochoten zaplatit 200 tisíc dolarů za letenku, si má možnost roku 2013 dopřát prohlídku nejen tohoto architektonického skvostu, ale i rozmanitých vesmírných krás. Třešničkou bude pohled na Zemi, který doposud mělo šanci spatřit pouze pár astronautů a družic. Samozřejmě ve vzrušujícím, nesimulovaném stavu beztíže.

Nyní jsme již velice, velice blízko. S dokončenou vesmírnou stanicí, s dokončenou mateřskou vesmírnou lodí, s dokončenou kosmickou lodí a probíhajícímí finálními testy budeme schopni brzy spustit komerční vesmírné cestování,“ říká vždy entuziastický Richard Branson. Jak originálním způsobem byla brána do vesmíru otevřena se můžete pokochat v následujícím videu.

Tíhnete k létání a 10 tisíc metrů je pro vás značně neuspokojivých? Je vaší vizí plně se odpoutat od zemské gravitace a namířít si to rovnou k oběžné dráze? V tom případě tedy pamatujte na rok 2013. Virgin Galactic má již na 450 rezervací dobrodruhů, kteří se za necelé 2 roky vydají 115 tisíc kilometrů nad zemský povrch. Vesmírným dopravním prostředkům od Virgin Galactic se budeme věnovat v jednom z následujících článků.

1 komentář

  1. Já Richarde Bransona obdivuju a je to můj největší vzor. To co dokázel je naprosto neuvěřitelné a tohle je jenom začátek co bude následovat. Mimochodem ste si jistí tou vzdáleností 115 000 Km ? Není to trochu moc ? Nevím k jaké vrstvě je to plánované ale je to méně 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here