Neskutečně inspirující Nick Vujicic: Nemá ruce! Nemá nohy! Ani žádné výmluvy!

26
2974
Když se Nick Vujicic před pětadvaceti lety narodil, reakce rodičů byly prodchnuty zděšením, bezmocí, v duchu naprostého šoku. Bez jediného varování lékařů očekávali krásného malého chlapečka překypujícího zdravím a silnými hlasivkami, jak tomu u novorozeňat bývá. Ovšem život jim připravil obrovské překvapení. Jejich maličký Nick přišel na svět bez rukou i bez nohou. Jednoduše bez končetin. V tu chvíli to byla životní tragédie, se kterou nevěděli, co si počít. Avšak jejich obětavá láska a gigant v srdci samotného Nicka dokázali životní katastrofu přeměnit v největší životní požehnání.
Rodiče si díkybohu velmi brzy uvědomili jistou skutečnost: „Proboha, dost už té lítosti, tohle je přece náš syn! Je nádherný! Pouze mu chybí několik částí.“ Od tohoto uvědomění se stali těmi nejlepšími vychovateli, jakými mohli a tak Nick vyrůstal v rodině, kde hodnoty nepodmíněné lásky, soucitu a porozumění nebyly cizí. „Kdybych neměl své rodiče, vzdal bych život už nejméně stokrát,“ vzpomíná dnes s úsměvem a viditelnou dávkou nezbytné pokory. „Vždycky mě povzbuzovali, abych se cítil být normálním, abych sebevědomě hovořil s lidmi kdekoliv a kdykoliv,“ pokračuje dnes pětadvacetiletý Nick.
Tato zdánlivě tichá podpora z domova jej významně ovlivnila v dalších nelehkých dobrodružstvích svého života. Chtělo obrovský kus odvahy vystoupit z uzavřené mentální krabice, vstoupit do reálného životního prostředí a začít vytvářet hezká přátelství ve světě předsudků, škodolibosti a šikany. Sám Nick Vujicic říká, že jeho velmi silná duchovní víra jej už v raném věku dokázala přenést přes odpad, který ze svých úst posměšně vypouštěli mnozí hlupáci na jeho účet. Rozhodl se stát se Davidem, který ve své mysli a víře skalpuje jakéhokoliv Goliáše, který se mu postaví. Tím si u spolužáků a kamarádů začal budovat neotřesitelný respekt.
V té době si začal připouštět, že k němu mnozí vzhlíží a životní poslání postupně vyvěralo na povrch. „Možná nemám končetiny, ale mám odvahu na svém příkladu dokázat, jak silný člověk může být,“ znělo vnitřní prohlášení. Gigantickou „nepřízeň osudu“ udělal tím jediným, čím by i naše překážky měly být. Požehnáním, rukopisem naší vlastní výjimečnosti, cestou k růstu. Nick Vujicic je ztělesněním principů, jak rozdrtit jakékoliv překážky. Tím se stal bezedným zdrojem inspirace milionům lidí ze všech kontinentů světa a ve svých pětadvaceti letech může být oprávněně hrdinou a inspirací nás všech.
Člověk vážící méně než polovinu běžné lidské hmotnosti nyní cestuje po celém světě, přednáší před statisíci lidmi a svým životem dává naději všem, kteří jeho příběhu otevřou svá srdce. Klíčová otázka však zní: „Má někdo z nás obtížnější startovní čáru než měl Nick Vujicic?“ Stěží. A přesto, kolik z nás denně vymýšlí desítky výmluv typu „Nemohu, protože…“ či „Nejsem, protože…“ a dalších jistě unikátních důvodů, proč právě my nejsme úspěšní. Víte, většině z nás netrvá ranní hygiena celou hodinu. Většina z nás nenachází výzvy a překážky v každodenních úkonech, které považujeme za zcela samozřejmé. Dokonce ani nepotřebujeme stovky hodin tréninku, abychom se naučili obsloužit pevnou telefonní linku.
Než shlédnete přiložená videa na konci článku, přijměte prosím drobné varování. Je pravděpodobné, že váš život se během několika dalších minut změní. Věříme, že obsah těchto videí promění tolik oblíbený a častý postoj oběti ve výjimečný postoj odpovědnosti, který říká: „Já to mohu změnit!“ Je možné, že prostor pro další výmluvy se vám v příštích okamžicích rozplyne přímo před očima. Jste připraveni?

26 KOMENTÁŘE

 1. Ja mám asi pocit, že čím su ľudia zdravší, tým viacej maju výhovoriek. Asi by sa mali dostať do jeho kože, možno pochopia, že žiadne problémy nemajú. Niekto hľadá riešenie ostatný výhovorku.

 2. Presne tak, souhlasim s tebou. Okamzite jsem se zastydel, ze dovolim aby ty moje prkotiny, co pokladam za problemy ovlivnovali muj zivot….
  Bezvadny clanek a vubec cely tento web
  Dekuji

 3. Krásné odpoledne slečno Janičko:o), děkujeme za komentář a byť je poněkud pejorativní, záměrně jej zde chci vyzdvihnout a zvýraznit. Je to možnost dobrého tréninku velkorysého myšlení a odpouštění pro všechny, které by snad nazvání Nicka Vujicice kriplem pobouřilo. Za Dreamlife.cz přeje velký život Petr Štěpánek

 4. Byť je kripl, má ohromné srdce a ví, k čemu má mozek. Jana je možná zdravá, ale srdce a mozek ji evidentně chybí. Přeju ji tedy brzké uzdravení.

 5. heh, proste kus kravy…no:D
  ked uz to musim tak povedat. Som velmi zvedavy, ako by si sa ty, mila Janicka, zachovala keby si sa ocitla v jeho situacii…

  nabuduce sa skus trochu zamysliet nad tym co napises !

 6. No myslím Janička že krípel si ty ked sa dokážeš znížiť k takémuto komentáru možno raz pochopíš o čom je aj život

 7. Klobuk dole pred Nickom. Ludia dnes zahadzuju svoj zivot koli ovela, ovela mensim problemom, ktore vidia ako neriesitelne. Netrufam si typnut, kolko ludi by takuto situaciu, v akej je Nick, nevzdalo. 99% ludi by to davno vzdalo a uz by tu neboli. Kiezby si ludia z toho nieco zobrali k srdcu a viac bojovali za svoj zivot!

 8. Když jsem viděl videa připojená ke konci článku, tak mi vytryskly slzy. Slzy lítosti. Bylo mi líto toho jak já, zdravý člověk se všemi končetinami, nakládám se svým životem a kolik věcí jsem už vzdal. Nick musí být jistě velmi silný člověk, když vzdoruje nepřízni osudu s takovou odvahou a odhodláním. Obdivuji ho. Ať je Nick inspirací pro všechny lidi.

 9. Tento člověk udělal obrovské rozhodnutí i přes svou (nevím jestli to nazvat nehodou) prostě Neštěstí. Za tohle si ho moc vážím a i když vím že to nepřečte tak mu přeji hodně štěstí do života.
  K tobě Janičko- On změnil svůj osud, co si s ním udělala ty?
  Děkuji celému týmu na dreamlife.cz za inspirace a celé články. S pozdravem Vít Klimeš

 10. Má někdo z vás, kdo jste si přečetli článek, ještě nějaký problém?…Přečtení článku a shlédnutí videí ve mně probudilo pokoru k životu, jakou jsem doteď nikdy necítila. Děkuju za to.

 11. Když jsem zhlédl tyto videa, chtělo se mi plakat lítostí. Když jsem si však přečetl komentář slečny/paní Janičky, chtělo si mi také plakat, ale už z jiných důvodů.

  Nechápu jak může být někdo tolik primitivní jako slečna/paní Janička.

 12. Tak si zkus ty takový život ty krásko!!! Podle tebe jsou všichni podobně nemocní jako je Nick Kryplové? Tak to jsem pak i já…. Když jezdím na dialýzu, co? Jen aby se ti to nevrátilo, to tvoje pohrdání nad člověkem!!!

 13. Nechápu, jak někdo může něco takového vypustit z huby. To je hyenismus, absolutně bezcharakterní komentář. Jak by ses asi Janičko cítila ty s takovým handicapem. Ne, že bych ti to přál, ale zkus se vcítit do toho jaký má život. zkus přestat chvíli používat ruce nebo nohy…. Zkus si jaký to asi je lehký se najíst bez rukou a bez nohou…

 14. Je vidět, že redakce Dreamlife je ve svém myšlení veliká, když se nezlobí na slečnu Janu za její provokativní komentář.
  Nick se přeci jako kripl necítí a mám za to, že on by možná řekl Janičce i nějaký vtípek na kriply.
  Nick je skutečně veliká osobnost. Jsou miliardy malých lidí, miliony velkých, tisíce obrovských. Nick patří k těm obrovským.

 15. děkuji, obdivuji Nicka. Posililo mne to v me situaci, ktera nikdy nebude horsi nez jeho. Buďme šťastní každou minutu našeho života. Není co dodat. Slovy se to nedá vyjádřit. Jarmila

 16. Dnes a denně se setkáváme s arogancí, lidskou hloupostí, závistí atd…Tento příběh je proto podle mne velkou inspirací mnoha lidem k pokoře, vůli a odvaze, k umění vážit si maličkostí a života, který máme, ale také k tomu, aby nepřestávali věřit v dobro a v hrdinnství, jaké dokazuje pan Nick Vujicic. Moc děkuji za Vaše články, které mě inspirují a pomáhají v osobním růstu téměř každý den.

 17. dakujem z celeho srdca ,ze som sa dozvedela o takomto cloveku ,nesmierne si ho vazim a obdivujem za to aku pevnu volu ,optimizmus a vieru musi mat ..uzasne naozaj ,pomohlo mi to prave pozerat inak ,pretoze som v tazkej situacii ale oproti nemu moje problemy su jedna velka malichernost este raz dakujem a to mna dojme naozaj maloco..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here