North Island: Výprava k Noemově arše

0
1552
Opravdový luxus vás provází již od dosednutí na letišti v Mahé, kde se vás ihned po přistání ujímá váš průvodce a osobní sluha v jedné osobě. Zhluboka se nadechnete a vydáváte se vstříc heliportu, kde už čeká soukromý vrtulník, který vás přepraví až na vámi vysněný North Island. V prvních okamžicích po výstupu z vrtulníku nejste schopni vydat jedinou hlásku. Všechny vaše smysly jsou zcela ochromeny záplavou pestrých barev, smyslných vůní, lahodných chutí a vše podtrhuje šumot palem a indického oceánu, jímž jste obklopeni.

Pomalu nakračujete křišťálově bílým pískem směrem k vaší vile. Takovýchto vil je na ostrově jen jedenáct což zaručuje naprosté soukromí pro každého z návštěvníků. Každá z vil se nachází přímo na pláži a z opačné strany ji obklopuje bujná vegetace. Interiér tvoří přírodní ručně vyráběný nábytek a všechny místnosti jsou otevřeny do okolní přírody, která vás vtahuje do sebe. Ačkoli jsou vily navrženy v souladu s přírodou naleznete zde DVD přehrávače, plasmové televizory i kvalitní audio techniku. Jediná noc na North Islandu je pro dva vyčíslena na 84500Kč v jedné z deseti vil, anebo v jedenácté – rezidenci, v níž vás jediná noc přijde na v přepočtu 133750Kč.

Po propátrání všech zákoutí vaší vily se vydáváte do centra ostrova, kterým je Island Piazza, náměstí s budovami obklopujícími nádherný mandlovník. Nachází se zde potápěčské středisko a centrum aktivit, kde se koordinuje většina ostrovních i mořských činností. S tímto zábavním centrem sousedí také úchvatná knihovna, která je v souladu s místní kulturou postavena z korálových bloků. Opouštíte knihovnu a máte možnost se vydat do salonku či jídelny odkud se vám otvírá pohled na pláž a hory. Směrem výš k vrcholku hory, schovaný před pohledy ze salonku a jídelny, najdete hlavní 45m dlouhý bazén poskytující krásný výhled do přilehlého okolí.

Skladba menu je… Není, žádné menu zde nenajdete! Ostrovní šéfkuchař, David Godin, vytvoří jídelníček přesně podle vašich mlsných jazýčků. Nejprve s vámi probere koncept místní kuchyně, zjistí si vaše oblíbené chutě a na základě těchto informací denně vytváří speciální nabídku jídel. Místní kuchyně je tvořena směsicí různých kulturních vlivů. Mísí se tu chutě Seychel, Francie a jižní Indie s nabídkou zdejších čerstvých surovin. Vaše jedinečné kulinářské zážitky by byla škoda neposílit opravdu kvalitním vínem z místní vinotéky.

Není lepšího překvapení pro vaši drahou polovičku než si rezervovat jednu z pláží pro svůj romantický večer ve dvou. Vaše chuťové buňky jsou drážděny tím nejlepším jídlem, které jste kdy zakusili a v ústech povalujete jedno z nejlepších francouzských šampaňských. Ležíte uprostřed pohádkové pláže obklopeni šumivým mořem z jedné, a panenskou přírodou z druhé strany. Zvedáte oči od své sklenky a společně pozorujete dech beroucí západ slunce. Jste tisíce kilometrů od své práce, svých povinností, každodenního stresu a veškerých problémů. Takový je ráj na zemi. Takový je North Island.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here