Nenechte se ovlivnit

2
2264

Abychom se stali úspěšnými, musíme se umět ubránit deprimujícím vlivům našeho okolí. Protože mnoho lidí kolem nás se někdy i nevědomky pokouší zadržet v naší cestě k cíli. Proč to dělají? Neuvědomují si jednu zásadní věc, každý z nás je výjimečný a může dokázat cokoliv.189397_10150102288942101_2210693_n

Zkuste ve vší vážnosti říct svým “průměrným“ známým: „Ode dneška za pět let se stanu generálním ředitelem v naší firmě.“ Co se stane? Pravděpodobně si pomyslí, že žertujete a vysmějí se vám. Až když pochopí, že to myslíte opravdu vážně, soucitně poznamenají: „No, ale to není tak jednoduché, musel bys mít konexe, jsi moc mladý/starý a navíc, jsi ve firmě moc krátce.“ Za vašimi zády se však budou ptát, jestli máte všech pět pohromadě.

A teď to samé se stejnou vážností zkuste říct řediteli vaší firmy. Jak bude reagovat on? Jedno je jisté, určitě se nebude smát. Zpozorní, důkladně si vás prohlédne a začne přemýšlet: „Myslí to opravdu vážně?“ Ale opakuji, nebude se smát. Protože velcí lidé se nesmějí velkým myšlenkám.

Dalším příkladem může být vysněné auto, které projede kolem vás a vašeho “průměrného“ kamaráda se kterým jdete právě po ulici. První co vás napadne: „Tak tohle auto budu mít.“ Určitě sklidíte pobavené úsměvy, protože to bude považovat za „nemožné“. Když si o svém plánu promluvíte s člověkem, který podobné auto již vlastní, nebude překvapený. Není „průměrný“ a ví, že je něco takového možné, protože toho sám dosáhl.

Lidé, kteří vám tvrdí, že je něco nemožné, budou skoro vždy neúspěšní a patřit svými výkony k průměru. Oni už se vzdali svých snů.

Obrňte proto svou mysl proti lidem, kteří vás chtějí přesvědčit, že něčeho nemůžete dosáhnout. Berte takové negativní rady za výzvy a dokažte, že zvládnete, co chcete!

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Mě asi nejvíc vadí, že ženy velmi podléhají tlaku okolí na to, aby už konečně měly dítě atd. A já se vždycky ptám, a co kariéra? To slovo jakoby patřilo pouze k mužům, ale co ženy? S jejich kariérou se moc nepočítá, protože ony musí splnit roli matky. A proto také ženy nedosahují takových vrcholových pozic jako muži. Je to vše o našem okolí.

  2. ‘Je to vše o našem okolí.’ Tak pokud se tímhle řídíš, tak asi moc šťastná nebudeš ne? Co je mi po mém okolí, žiju si svůj život! Chci kariéru, tak dělám kariéru a nevymlouvám se na ‘tlaky okolí’.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here