Nejmocnější žena Argentiny? Natalia Oreiro!

1
1870

Bylo ji 24 let, když se u nás objevovala častěji než v rodné Uruguayi. Určitě se vám všem vybaví Oreiro šílenství, které v Čechách (a ve východní Evropě) nastalo hned po odvysílání telenovely Divoký Anděl. Hrála tam tak milou, krásnou, chudou a trošku přidrzlou služebnou, a jako herečka nazpívala k této mýdlové opeře ústřední melodii. Byl to pilotní song k jejímu prvnímu albu a ve spojení s oblíbenou telenovelou se postaral o neuvěřitelný  mediální zájem o její osobu. A Natalia s vervou koncertovala, účinkovala v různých show (u nás například Hogo-Fogo, Český Slavík…) a nabádala mladé divačky, aby si také plnily své tajné sny.

Byla divoká, nezkrotná, nosila šílený účes a koženkové oblečení a všem vyprávěla příběh svého života: Už jako malá chtěla být herečkou a zpěvačkou, ve dvanácti letech natočila svou první reklamu a v šestnácti se musela rozhododnout, zda ji stačí jisté domácí herecké zázemí či odletí a pokusí se o kariéru v mnohem vlivnější Argentině. Vyhrálo Buenos Aires a, jak sama dodává, čekaly ji těžké časy plné počátečního odmítnutí, neúspěšných castingů, stesku po domově a kamarádech a posmívání od silnějších soupeřek. Až rok 1998 byl pro ni zlomový – znamenal natočení právě oné slavné telenovely, prvního alba a filmů Modelky 90-60-90 či Argentinec v New Yorku. A byla na vrcholu…

Krátce po vydání druhého alba s názvem Tu Veneno (Tvůj Jed) se nečekaně vdala za o 22 let staršího leadera skupiny Dividos Ricarda Molla a stáhla se tak do ústraní. Tehdy se jednomu českému magazínu v interview přiznala, že chce pracovat intenzivně na své kariéře až do třiceti a pak odpočívat, pořídit si děti a užívat si manžela. Už tehdy ale po té roztomilé Natty, jak ji fanoušci říkali, nebylo ani vidu ani slechu. Vydala sice další desku Turmalinu s trochu ostřejším rázem,  natočila i další telenovely. Žádná vlna šílenství však už nepřišla. Ticho po pěšině.

V květnu tohoto roku Natalia Oreiro oslaví své 33. narozeniny a již osmé výročí manželství. Nepřišly (zatím) žádné děti ani žádný klid. Naopak – dnes Natalia patří mezi nejvlivnější ženy v Argentině. Za loňský rok natočila filmy Música en espera a Miss Tacuarembó, jež prezentovala na mnoha světových festivalech a které se setkaly s výbornými ohlasy. Dále se zapojila do ekologické kampaně Recurso Natural na záchranu planety, díky nimž ji můžete vidět v mnoha naučných dokumentech.

Nezahálí ani v módní branži a se svou značkou Las Oreiro představila novou kolekci oblečení, jenž je určeno především pravým ženám, jak sama říká, jako je ona sama – tedy s krásně tvarovanými křivkami.

Momentálně se připravuje na natáčení v novém roce, který pro ni má být opět velice plodným a především piluje angličtinu. To proto, že se chystá na Hollywood. Pokud se ji dnes zeptáte, zda plánuje děti, dá vám nejasnou odpověď směřující do daleké budoucnosti. Zeptáte-li se na zpívání a nové album, řekne vám, že s tou dvacetiletou Natálií již nemá nic společného.

Natalia Oreiro už není holčička. Za posledních pár let se vypracovala z krásky z telenovel na nejuznávanější latinskou herečku, výbornou návrhářku a silnou ženu, která už nemusí pracovat, aby něco dokázala, nýbrž chce pracovat proto, aby mohla šťastně žít, zakoušet nové role a využívat svůj potenciál. Zřejmě i to je důvod, proč ji magazín Gente nominoval na Osobnost roku 2009.

1 komentář

  1. Nj, vždy to byla veliká osobnost :o) Doufám že když už se nechce dále věnovat zpěvu, vytrvá alespoň u toho herectví, byla by totiž škoda, kdyby její kariéru hodila za hlavu…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here