Nejluxusnější jachty světa, na těchto lodích si můžete užívat!

0
2572
Ne každý si může dovolit vlastnit jachtu a ne každý by ji i přes možnost vlastnictví plně využil. Proto na jedné straně stojí například možnost sdíleného vlastnictví nebo také pouze pronájem, jenže slovní spojení pouze pronájem má mimochodem také mnoho kladů. Sice nemáte ten příjemný pocit vědomí, že na vás někde v přístavu čeká lodní kráska a je jen a pouze vaše, ale na druhou stranu se vám pronajaté jachty nikdy nezevšední, máte ohromnou možnost výběru a minimální zodpovědnost.
Není však jachta jako jachta, a když mořskou plavbu tak pořádnou. Proto jsme pro vás připravili žebříček neskromných jachet s přízviskem mega. Tyto megajachty jsou nejdražšími loděmi světa svého oboru, tedy mezi těmi, které si můžete pronajmout i vy. Cenový strop dobrodružství na takovýchto jachtách je 912 tisíc dolarů, v přepočtu za necelých 18 milionů si tak můžete pronajmout obří jachtu Alysia na týden. Alysia je vládkyní mezi megajachtami k pronájmu, 85metrová loď postavená v roce 2004 má osmnáct kajut, kterou obsluhuje regiment posádky 36 lidí, stejný počet lidí je i kapacita hostů na palubě. Asi nemá smysl podrobně popisovat luxus této megajachty… Za zmínku však stojí zejména hlavní apartmá o rozloze 122 metrů čtverečních s královskou postelí California, 180stupňovým panoramatickým výhledem a přístupem na soukromou vnější palubu. Přímo proti posteli se nachází 42palcová plazmová obrazovka a přiléhající koupelna v tónu světlého mramoru Afion nabízí dvojitou lázeň Jacuzzi. V podobném stylu si určitě dokážete představit celou megajachtu. Postavila ji známá lodní společnost Nerion a loď brázdí zejména řeckou rovníkovou oblast.
V řeckých vodách brázdí vlny také jachta Turama, která vyniká svou délkou 116 metrů. Sem dokázali finští inženýři vměstnat dokonce 43 kajut pro 70 pasažérů, ti si mohou na palubě užívat dokonce i kino! Oproti Alysii vyniká nejen například bezdrátovým internetem přes WiFi, ale i precizním dětským koutkem s herním systémem a televizí. Na vodu však vyplula již roku 1990 a jedná se spíše o loď vhodnou pro firemní večírky a prezentace, než pro osobní použití… Cena 869 tisíc dolarů, 16,9 milionu korun. Za stejnou cenu je v nabídce i 120metrová megajachta Alexander – Lubecker Flender, která je naprosto dominantně zábavním centrem pro podnikovou sféru, disponuje několika odlišnými jídelními prostory, barem s tanečním parketem i dalšími společenskými prostory.
Pokud bychom lodě posuzovali podle nájemní ceny, pak až pod pomyslným pódiem se umístila Princezna Mariana s délkou necelých 77 metrů a týdenní cenou 825 tisíc dolarů (16 mil. Kč). Ta je však nejlepší kandidátkou na nejluxusnější jachtu pro osobní zábavu, oproti ostatním je to pěkný drobeček, který právě prošel úpravami za 233 miliónů korun a těší se na první posádky. Pojme pouze 12 lidí jako hosty, avšak o jejich pohodlí se bude starat 26členná posádka. I přes svou skromnou velikost na lodi naleznete heliport pro soukromé lety třeba za golfovou zábavou i velmi atraktivní možnost spuštění terasy na úroveň mořské hladiny pro příjemné opalování nebo romantickou večeři.
V krátkém sledu následují lodě jako Indian Empress, která pojme také menší posádku, pro pohodlí nabízí kompletní výtah na všech palubách a součástí posádky je expert na potápění, se kterým můžete zažít opravdu neobyčejné chvíle. Pro rychlé zotavení z hlubinného objevování pak loď nabízí za 700 tisíc dolarů týdně (13,6 mil. Kč) saunu, parní lázeň i masáže. Další megajachty k pronájmu, které se mohou pochlubit umístěním v žebříčku, jsou O’Mega, Leander, Rm Elegant a další… Důležitou a nedílnou součástí každé mořské plavební zábavy jsou doprovodná plavidla a čluny, které případně zajišťují i přepravu na pevninu, pokud destinace nemá dostatečná či volná přístaviště. Samozřejmě, pokud zrovna nebudete preferovat přepravu vzduchem v helikoptéře.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here