Atlantis 35: A neříkejte jí malá!

0
1245
Důkaz elegance, tak by se dalo nazvat dílo z loděnic zatím velmi mladé, ale o to progresívnější značky Azimut – Benetti Group. Na první pohled si říkáte, co může 35stopá loď nabídnout, budete ale překvapeni! Sportovní ďábel zvenčí skrývá komfortní a neobyčejně prostorné útroby. Účelně navržený kokpit tak nabízí všeho dostatek, rozhodně nemá Atlantis 35 co svým starším a větším sourozencům závidět. Naopak, je svižná i adrenalinová, a přitom dokáže náležitě hýčkat posádku.
V novém tisíciletí totiž kompromisy již nejsou v módě, pokud něco nabízíte, musíte tak učinit naplno. Přesně tento styl následoval americký tvůrce při návrzích pětatřicítky. Některé modely této řady nabízí skládací jídelní kout, některé dokonce kompromisně dělí kajutu pro lepší přizpůsobení. Ne však Atlantis 35, tato loď je navržena vnitřními prostory stejně jako daleko větší lodě a za přibližnou cenu 250 tisíc euro (6,25 milionu korun) tak dostanete plnohodnotný interiér – v zádi lodi pohodlnou sedací soupravu, na přídi zas ložnici s centrálně situovanou postelí, nezapomnělo se ani na kuchyňku s ledničkou a umyvadlem. Skvěle zpracované detaily, jako třeba působivé prosklené umyvadlo na toaletě, nebo ušlechtilé materiály dodávající interiéru další stupeň pohodlí jsou už jen pomyslnou třešničkou na dortu.
Když z kajuty vystoupíte na palubu, i přestože se nacházíte ve slunných oblastech a letoviscích, počasí dokáže překvapit. Vás na Atlantis 35 však nikoliv, hravě v mžiku okamžiku neznatelných 20 sekund necháte mechanismus zatáhnout střechu a řítíte se vlnobitím dál za svým cílem. Za tímto cílem vás hbitě poženou motory Volvo Penta nejnovější generace, vybrat si můžete z výkonů 260, 310 nebo dokonce 360 koní. S nejvýkonnější variantou se pak dostanete až na rychlost 40 uzlů (opravdu průbojných 75 km/h). Takového výsledku by však loď nedosáhla bez revoluční technologie konstrukce, zejména koncepce laminátové infuze byla dotažena vývojovým centrem do stádia pokročilých výsledků – růstu odolnosti trupu lodi díky jednotnějšímu roznesení pryskyřice.
Inspirace v automobilovém designu a průmyslu z lodě číší na všechny strany, to ale není vůbec na škodu, naopak. Pro milovníky svižných sportovních kabrioletů je Atlantis 35 padnoucím plavidlem, nejen svou zatahovací střechou, ale i designem pilotního kokpitu, kde budíky a ukazatele jsou stylizovány do podoby automobilové přístrojové desky. Přenesení těchto prvků na moře má své kouzlo. V kombinaci s výkonnými motory, 650litrovými palivovými nádržemi, pohodlím pro čtyřčlennou posádku a prostorem pro dalších až osm hostů se jedná o jednu z nejlepších lodí své třídy. Charizmatické motto  Atlantis 35 je vlastně dobře míněnou radou, a zaručeně vám bude ještě dlouho znít v uších: „A neříkejte jí malá.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here