IWC Schaffhausen: Hodinářská vynalézavost bez hranic III.

2
1651
Jistě jste si všimli trendu XXL, který se žene celým hodinářským světem. Kdo nemá ve své nabídce hodinky velikostí vhodnou pro zápěstí pilota formule 1 si ani nezaslouží stánek na veletrhu v Ženevě. A protože IWC má stánek opravdu velký, pojďme se podívat na model, kterým si ho vysloužili. Za druhé světové války dodávali letectvu obří hodinky o průměru pouzdra 55 mm a váze 183 gramů! Doba pokročila a dnes jsou na trhu místo těchto gigantů elegantní Big Pilot´s Watch. Stylový design jak pouzdra tak pásku připomíná oficiální hodinky Luftwaffe B-Uhren a díky velké korunce nebudete mít problém je ovládat i v pilotních rukavicích… Pokud je nemáte, sežeňte je a při sledování filmu Tmavomodré nebe zakusíte zcela novou atmosféru.
 Ti z nás, kteří mají v oblibě pohádky a z Medvídka Pů v dospělosti přeřadili na stupeň Malý princ, si jistě oblíbí model Pilot´s Watch Automatic z edice Antoine De Saint Exupéry. Limitovaná výroba 1929 kusů odkazuje na rok, kdy publikoval svoji prvotinu Jižní pošta a každý model nese vedle datumovky písmeno A psané ve stylu jakým se podepisoval. Pokud vypnete v televizi Tmavomodrý svět a začtete se do nějaké z Exupéryho neobyčejných knih, tento stylový doplněk vám jistě umocní čas strávený nad knihou.
 Neshledáváte nic dobrodružného na ztroskotání v poušti, ale máte rádi když létají střely rovnou kolem hlavy? Ideální volba bude Pilot´s Watch Double Chronograph z edice Top Gun. Černé pouzdro z keramické slitiny a řemínek ze speciálního textilu jsou hlavními dodavateli vzhledu, který jakoby vyzýval: „Pojď to vyřešit ven…“ Ochrana proti vlivu magnetických polí? Safírové sklíčko antireflexní na obou stranách? Druhá ručička pro nezávislé měření více časových úseků? Rozkaz, pane! Zavřete Malého prince, zapněte letecký simulátor na PS3 a zažijte s tímto Top Gun Double Chronograph vaši nejúspěšnější misi.
Až se dostatečně vyřádíte při leteckých soubojích a nastane čas na obchodní schůzku, budou se vám hodit právě klasické hodinky z řady Portuguese. Milovníci haute horlogerie u předchozích článků podupávali nervózně nohou a čekali na tento okamžik. Dámy a pánové, připravte se na první model ze současné nabídky IWC s otevřeným pohledem na tourbillon! Dojem z této mistrovské komplikace umocňuje temně černé pozadí, na kterém mechanismus pracuje zdánlivě bez propojení s ostatními součástkami hodinek a vyvolává skoro hypnotický stav. V prodeji se vyskytne omezený počet 250 kusů zaručující majiteli opravdovou raritu.
 Přáli byste si zažít pocit jako měl Kolumbus při plavbě na některé z jeho plachetnic? Stačí pořídit model Regulateur, novinku pro tento rok, a hned ucítíte slanou chuť mořského vzduchu. Koncepčně vychází z hodin, které se v dávných dobách používaly na palubách obchodních lodí pro precizní měření času. Všechny milovníky netradičních řešení zaujme umístění hodinové ručičky která se nachází zvlášť na malém číselníku, a tak pohled na celkové rozložení zanechává dojem sofistikovaného navigačního nástroje. Říkáte, že u těchto hodinek necítíte tolik vzrušení jako u Top Gunu? Půjčte je dětem když si ve vaně hrají na Kolumba a máte o zábavu postaráno!
 Představte si hodinářský strojek, lépe řečeno kalibr, natolik přesný, že za 577,5 roku bude jeho ukazatel měsíční fáze zpožděn o pouhý den. Slovy IWC: „Nebeská aréna pro milovníky klasického umění.“ Přiznám se, že po dlouhém přemýšlení, jaké slovo charakterizuje vzhled tohoto unikátu, jsem přišel pouze na jedno – krásný. Číselník je designově proveden s takovou dokonalostí, že i lidé ze studia Pininfarina blednou údivem. Perpetual Calendar, jak už z názvu vyplývá, dominuje funkcí věčného kalendáře. Na co věčný kalendář? Třeba se necháte zmrazit a když za 200 let procitnete do zářivější budoucnosti, oceníte povědomí o aktuálním datu.
 Jsme na konci posledního dílu naší trilogie. Pokud vás okouzlil fascinující svět IWC, zajděte se podívat do nejbližšího butiku na ostatní modely, na které už nezbylo v článku místo. A přibalte si s sebou svačinu, než je všechny prohlédnete, budete mít za sebou pěknou řádku hodin…

2 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den Radovane, nejbližší obchody IWC naleznete zde:
  IWC Boutique
  Baumgartenstrasse 15
  8201 Schaffhausen, IWC Boutique
  Bahnhofstrasse 37
  8001 Zürich

  Petr Štěpánek – Dreamlife.cz Executive

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here