Líbánky: Nejlepší destinace pro romantiku snů

0
1747

V minulosti byly líbánky časem, kdy se mohla novomanželská dvojice v klidu poznat. Dnes ve dnech stresu a shonu je hlavně šancí, jak se z celého toho kolotoče, který obnáší i svatební zařizování a dlouhá oslava, zotavit a zrelaxovat. Novomanželské dvojice jsou také nyní věkově starší, tím pádem zajištěnější a zcestovalé, proto není výjimkou ani 3-měsíční svatební cesta kolem světa nebo několikatýdenní poznávání života v dalekých zemích jako jsou Indie nebo Austrálie. Volba destinací, kde je k mání pouze slunění se na pláži, není pro toto zamilované období zrovna nejoblíbenější. Ženich a nevěsta chtějí poznat něco, co ještě nikdy nezažili a co mohou spolu nově sdílet. Vrhají se po dobrodružství na Novém Zélandu nebo safari v Jižní Africe. Ale součástí těchto dovolených plných polibků a večerů ve dvou musí být také romantika.

Časopis Forbes sestavil  žebříček nejluxusnějších líbánkových destinací světa vyznačující se hlavně již zmiňovaným luxusem, dále exkluzivitou, soukromím, slunečními paprsky, vynikajícím jídlem i vínem. Vybírat z nich ty nejkrásnější a nejzajímavější je hodně těžké. Vynechme tedy osvědčená místa zamilovaných jako jsou Benátky, Verona nebo Bahamy a představme si alespoň několik těch méně známých, které stojí za zmínku.

Začněme relaxací. Personál hotelu Le Prince Maurice v městečku Poste de Flacq na Mauriciusu bude dělat vše pro to, aby jste se v něm cítili jako doma. Čas v tomto luxusním 88-ti apartmánovém komplexu můžete trávit procházkami po dřevěných mostech nad soukromou lagunou nebo v nádherných architektonických zahradách, které lemují rezidence pro hosty a venkovní bazén. Gurmánský zážitek vás poté čeká v restauraci, která je nad bazénem zavěšená a každý večer servíruje delikatesy z čerstvých ryb a mořských živočichů. Atmosféru podtrhují svíčky a velice originální výzdoba celého hotelu, které doplňují každodenní pocit klidu a odpočinku. Za apartmán pro novomanžele na 5 nocí s polopenzí zaplatíte 2040 EUR (cca 57 120 CZK). Více se dozvíte na www.princemaurice.com.

Pokud milujete romantiku v přírodě a jezera, destinace The Point u jezera Saranac ve státě New York v USA bude pro vás tím pravým cílem. Idylické útočiště vás přivítá ve venkovském stylu a luxusní ubytování spolu s kuchařem světové třídy, který vám bude připravovat jídla podle vašich předem zaslaných požadavků, už jen potvrdí právo být jako novomanželé řádně rozmazlováni. Všechny dřevěné domky mají krb a výhled na jezero. V ceně ubytování od 1250 dolarů (asi 25 000 CZK) pro pár za noc jsou nejen 3 jídla denně a otevřený bar, ale také aktivity jako jsou plavby na loďkách, běh na lyžích, noční projížďky po jezeře nebo posezení u ohně. Další zajímavé informace na www.thepointresort.com.

U přírody ještě chvíli zůstaneme. Čeká vás jihoafrické safari! Soukromá rezervace pro zvěř Sabi Sands Game Reserve v Johannesburgu vám splní vaše tajná přání. Procházejí se zde sloni, lvi nebo hroši a exkluzivitu tohoto parku doplňuje řeka Sand River, která se přes něj vine. Vybrat si můžete ze dvou luxusních komplexů: Singita Ebony nebo Singita Boulders Lodge. Pro vaše zamilované chvíle je zde safari s džípem nebo pěšky, úžasná kuchyně, vinný sklep s více než 12 000 lahvemi toho nejlepšího afrického vína a také specialisté na masáže, akupunkturu nebo Ajurvédu. Noc s plnou penzí, dvěma safari a nápoji po celý den vás vyjde na 7500 ZAR (cca 22 265 CZK) na osobu. Podívejte se na www.singita.com.

Nechcete trávit tento čas lásky bez přátel a rodiny? Chcete si s nimi užít soukromí a klidu? Pokud vám bude „stačit“ soukromý ostrov s 12 plážemi u Nového Zélandu, pak Great Mercury Island vás velmi zaujme. Poprvé byl otevřen k pronajmutí v roce 2004 a záhy hostil hollywoodský zamilovaný pár Toma Cruise s Katie Holmes. V ceně ubytování je 25-ti minutová cesta na ostrov vrtulníkem, 2 vilky pro vás a vaše společníky, kuchař, který bude servírovat vaše oblíbené jídlo přímo na pláž nebo kamkoliv jinam dle přání. Je to úžasné místo pro rybaření a potápění. Za 6 osob zaplatíte dohromady 19 395 dolarů (cca 387 900 CZK) za noc. Další podrobnosti zjistíte na www.sanctuare.com.

Podle pravidla „to nejlepší na konec“ by se mohl do naší přehlídky destinací lásek zařadit komfortní hotel Château de la Chavre d’Or. Nemusíte trávit nekonečné hodiny cestováním, protože se nachází mezi Nice a Monakem na jihovýchodním pobřeží Francie. Je situován na útesu nad Středozemním mořem ve vesničce Eze. Ta může nabídnout bohatou historii a romantické procházky v uličkách, azurové moře a bujnou faunu. Hotel samotný má zajímavě umístěný bazén, 3 oddělené restaurace s nezapomenutelným výhledem na moře a útesy, extravagantně zařízené pokoje a točité zahrady. Kouzelný okamžik času ve dvou už můžete jen podtrhnout pozorováním hvězd v místní observatoři. Za novomanželský balíček se snídaní a šampaňským zaplatíte od 671 EUR (cca 18 788 CZK) za noc. Vaší fantazii se můžete oddát na stránkách hotelu www.chevredor.com.

Po svatbě jste plní nových dojmů a pocitů, je to období, které je zázračné. Proto by měla být volba místa pro strávení těchto vzácných chvil založena na výjimečnosti, aby vzpomínky na ně byly jedny z nejkrásnějších. Pevně věříme, že naše inspirace a výběr těch nejzajímavejších destinací vám dodá nové myšlenky, nápady i radost do života!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here