Nejdražší hotelové pokoje: Milionářské stupně vítězů, II. díl

0
1378

předešlém dílu jsme si představili podkrovní apartmá hotelu Martinez v Cannes, jehož cena se v době konání slavného filmového festivalu až zpětinásobuje, podkroví londýnského hotelu Claridges, oblíbené hlavně mezi světovými celebritami, a císařské apartmá Park Hyatt – Vendôme v Pažíži, proslavené především jedinečným konceptem minilázní přímo ve vašem pokoji. To byla poslední tři místa nejlepšího desatera a na všechny ostatní, počínaje sedmou příčkou se podíváme nyní.

7. Královské apartmá, Four Seasons George V, Paříž: 16 000 dolarů (287 000 korun) / noc

Další černý kůň francouzské metropole a zároveň první ze dvou pokojů spadajících do sítě luxusních hotelů Four Seasons, která se tak stává nejúspěšnější hotelovou korporací žebříčku. V tomto hotelu najdete královská apartmá hned dvě, každé za shodnou cenu 16 000 dolarů za noc. Oba pokoje se rozkládají na téměř 250 m2 a disponují nepostradatelnou terasou, mramorovým krbem, kompletně vybavenou pracovnou a dalšími vymoženostmi.

6. Apartmá Ritz-Carlton, The Ritz-Carlton, Moskva: 16 500 dolarů (296 000 korun) / noc

I přes nedávný propad rublu a kolísající ruskou ekonomiku se o moskevském hotelu Ritz-Carlton stále mluví jako o nejdražším hotelu světa. Jedna noc v jeho nejlepším pokoji vyjde přibližně na 16 500 dolarů a odměnou bude vybavení v ruském imperiálním stylu, dechberoucí výhled na turisty oblíbené Rudé náměstí a Kreml a překrásný klavír ve vašem hotelovém obývacím pokoji. A samozřejmě místnost nezbytná pro všechny ruské miliardáře: pokoj se svým vlastním zdrojem energie a telekomunikační technikou.

5. Královské apartmá Armleder, Le Richemond, Ženeva: 17 500 dolarů (314 000 korun) / noc

Hotel Le Richemond dělá čest ženevskému označení „město bohatých“ a dokazuje to pátou příčkou svého apartmá Armleder, pojmenovaném po zámožné rodině, která hotel vlastnila do té doby, než ho v roce 2004 koupil Rocco Forte. Uznávaný hoteliér nejdřív ze všeho svůj nový hotel na dva roky zavřel a najal svou sestru a známou návrhářku hotelových interiérů Olgu Polizzi, aby po dlouhé době s velkou slávou otevřel kompletně rekonstruovaný hotel s největší pýchou ve formě královského apartmá. Tři ložnice s výhledem na Ženevské jezero a neprůstřelnými okny si můžete užít, když zaplatíte 17 500 dolarů za noc.

4. Královské apartmá, Burj Al Arab, Dubaj: 18 000 dolarů (322 000 korun) / noc

Jediným zástupcem Asie, a vlastně i zástupcem všech kontinentů mimo Evropy a Severní Ameriky, se stala dubajská dominanta – hotel Burj Al Arab se svým královským apartmá a cenou 18 000 dolarů za noc. Od svého vybudování patří ke světově nejznámějším hotelům díky neobvyklému tvaru i umístění, více o tomto hotelu se můžete dočíst zde. Obrovská apartmá najdete v 25. patře a to, že se nacházíte uvnitř, poznáte podle mramorového schodiště se zlatým zábradlím, koberců s leopardím vzorem a výhledu na Arabský záliv i pověstné dubajské mrakodrapy.

3. Prezidentské apartmá, Hotel Cala di Volpe, Costa Smeralda, Itálie: 21 000 dolarů (376 000 korun) / noc

Costa Smeralda v severní Sardinii je jedním z nejexkluzivnějších pobřeží Evropy a často bývá označováno za „hřiště pro nejbohatší lidi světa“. Proto se prezidentské apartmá v hotelu Cala di Volpe, který leží v blízkosti boháči neméně oblíbeného města Porto Cervo, stalo konečnou zastávkou milionářských dovolených ve Středomoří. Apartmá nabízí tři samostatné ložnice, každou s vlastní koupelnou, a venkovní bazén se slanou vodou. Během letní sezóny v červenci a srpnu se cena 21 000 dolarů zdvojnásobuje.

2. Královské podkrovní apartmá, President Wilson Hotel, Ženeva: 33 000 dolarů (590 000 korun) / noc

Druhý zástupce druhého nejlidnatějšího města Švýcarska je zároveň stříbrným hotelovým pokojem žebříčku. Apartmá dříve známé jako Císařské neboli Imperiální stojí hosty 33 000 dolarů a může se pochlubit nevídaným luxusem a především primárním zaměřením na bezpečnost ubytovaných. Neprůstřelné dveře i okna, soukromý výtah a diskrétní hotelový personál chrání hosty v drtivé většině z řad hlav států a světových celebrit.

1. Podkroví Ty Warnera, Four Seasons, New York: 34 000 dolarů (610 000 korun) / noc

A jdeme do finále! Rozdíl tisíce dolarů dopomohl k vítězství exkluzivnímu apartmá v newyorském Four Seasons. Podkroví zabírá celé 52. podlaží hotelu a za jeho vznikem stojí tři lidé: miliardář Ty Warner, který mu dal své jméno, návrhář Peter Marino a architekt IM Pei. Všechny tři pojila myšlenka na nejluxusnější apartmá světa a první místo v žebříčku Wealth Bulletin je jistě velkou satisfakcí pro všechny z nich. Celkem devět pokojů s obřími okny, poskytujícími výhled na manhattanské mrakodrapy, údajně zaručuje vůbec nejlepší rozhled nad prestižní částí města. Perleťový obývací pokoj, velkolepá knihovna a soukromé lázně patří k nejdražšímu apartmá světa stejně jako služby osobního komorníka a řidiče, který křižuje New York v autech jako jsou Rolls Royce Phantom a Mercedes Maybach.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here