Nejdražší byt světa: One Hyde Park v Londýně

2
1705

One Hyde Park, který roste hned vedle londýnského parku ve čtvrti Knightsbridge, ještě ani není zcela dokončen a po luxusních bytech jako by se zaprášilo. Tento koncept v sobě skrývá celkem čtyři hexagonální budovy (ve tvaru šestiúhelníků) s 86 úžasnými byty.

Projekt má na svědomí společnost Candy & Candy a tvorba návrhu budov byla svěřena do rukou světoznámého architekta Richarda Rogerse. Další muž, jehož umělecká díla budou zdobit nejdražší interiéry světa, je James Turrell.

O občanské vybavenosti v okolí One Hyde Park vůbec nemusí být řeč. Budovy v sobě kromě jiného skrývají lázně, bazény, ochutnávárny vína, squashové kurty a další sportoviště. K dispozici bude také 24hodinová pokojová služba, a to už je luxus nad luxusy.

Všichni majitelé bytů navíc mohou kdykoliv uniknout do blízkého hotelu Mandarin Oriental a využít dalších služeb pro vyvolené. Mají sem totiž vybudovanou tajnou únikovou cestu. Hotel Mandarin Oriental také bude majitelům poskytovat donášky jídla z jeho nové restaurace. Jedná se o lukrativní restauraci Hestona Blumenthala, který je v současnosti jedním z nejlépe oceňovaných šéfkuchařů na světě.

Majitelé těch nedražších bytů na světě budou střeženi jako nikdo jiný. Ochranou celého objektu se bude zabývat další společnost. Veškerý klid celého One Hyde Park zajistí speciálně vycvičená ochranka, jejíž disciplínu zajišťují jednotky SAS. Nebude zde chybět také snímač duhovky.

Kvůli krizi byl prodej lukrativních apartmánů sice o rok pozastaven, ale jak se ukázalo, o bohaté klienty skutečně není žádná nouze a kvůli velké potávce ceny rostou do závratných výšin. Kupci, kteří již byty zakoupili, jsou prý většinou naftoví magnáti, princové ze Saudské Arábie a ruští oligarchové. Britská menšina dosahuje pouze asi k 15 %.

Ceny nejluxusnějších a nejdražších apartmánů na světě se pohybují mezi čtyřiceti až sto miliony liber. V přepočtu se se jedná o 6 tisíc liber na stopu čtvereční, což je 198 tisíc korun za 0,1 metrů čtverečních.

Nejdražší byt v blízkosti známého Hyde Parku koupili majitelé, jejichž totožnost je přísně utajovaná. Exkluzivní byteček Penthouse má dvě podlaží a šest ložnic. Může se pochlubit neprůstřelnými okny, trezorovou opancéřovanou místností speciálně upravenou proti vniknutí zlodějů, systémem čištění vzduchu a panoramatickým výhledem na jezero Serpentine.

Celý projekt bude kompletně hotový už v prosinci tohoto ruku. Většina bytů je již zřejmě rozprodána, takže pokud máte zájem investovat do jednoho z nejdražších bytů na světě, raději si pospěšte. Jistě to bude stát za to a budete se moci chlubit adresou One Hyde Park, Knightsbridge, London.

2 KOMENTÁŘE

  1. Westone Blumenthal? Jste si tim opravdu jisti?;)

    Ja bych teda dal ruku do ohne za to ze ten celosvetove prosluly kuchar se jmenuje Heston Blumenthal…

  2. Dobrý den,
    velmi děkuji za upozornění na chybu v článku. Samozřejmě máte pravdu, tento světoznámý kuchař se jmenuje Heston Marc Blumenthal. Již jsem chybu v článku opravila. Ještě jednou děkuji.
    Přeji příjemný den.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here