Potvrzeno! Gumball 3000 2008 definitivně bude!

0
1246

Rally započalo v roce 1999 z iniciativy bývalého modela značky Armani a pozdějšího závodního jezdce Maximilliona Coopera, jenž sezval 50 svých nejbližších excentrických přátel, aby se účastnili 3000 mil dlouhé jízdy napříč Evropou. Trasa Londýn – Rimini a zpět měla trvat 6 dní a nocí a vedla přes šest různých zemí. Hrstka nicnetušících sponzorů se rozhodla investovat do riskantního podniku v očekávání mírného ohlasu. Vše ale propuklo v hotové mediální šílenství díky divoké zahajovací párty, které se účastnil áčkový seznam britských hvězd jako Kate Moss, Billy Zane, Guy Ritchie, Chris Eubank či Danni Minogue. Nikomu nemohly uniknout řady desítek supersportovní vozů s polepkami Gumball 3000 před Bluebird Clubem v centru Londýna. O týden později se na rally začalo vzpomínat jako na akci roku.

Maximillion byl doslova zasypán podněty k uspořádání dalšího závodu a obchodní značka Gumball 3000 začala rychle růst. K třetímu ročníku (2001) se jako mediální partner přihlásilo MTV, které s dvanáctičlenným štábem sledovalo celé rally, jejíž účastníky byli poprvé i šílenci z Jackass. Hodinový sestřih dolétl až za oceán, kde vzbudil hotový milionářský poprask. Zlatem ověšení rappeři chtěli v závodu vidět pravé americké svaly. Nebylo tedy divu, že pozvánky rozesílané kurýrem ke všem přihlášeným účastníkům, oznamovaly trasu ročníku 2002 New York – Los Angeles.

Američtí policisté ovšem nadšení pro závod nesdíleli a s cílem spotřebování rekordního počtu pokutových bločků se jali pronásledovat rychlost překračující supersporty. Po několika dnech se ukázal jako jediný efektivní způsob obměkčení mužů zákona nabídka svezení se. Svět poté oblétly záběry Teamu Texas, který na kameru zaznamenal 330km/h uhánějící RUF Porsche s policistou na sedadle spolujezdce, jenž mezi zuby cedí dlouhé „sweet“. Tohoto již 4. ročníku Gumball 3000 ze zúčastnilo 175 supersportů.

O rok později zůstává závod na půdě Spojených států a jeho průběh zaznamenává více než 100 kamer. Sestříhaný film Gumball 3000 „The Movie“ vstupuje v prosinci 2003 do kin po celém světě a mezi záběry se nachází takové perly jako Koenigsegg CC, který při průjezdu Nevadou překračuje rychlost 387km/h.

Ročník 2004 vrací závod do Evropy se zastávkou v Africe. O rok později projíždí supersporty i Prahou. Velkou změnu ovšem přináší pokračování osmé, v němž se závod prohnal třemi kontinenty s mottem: „Co Willy Fogg zvládl za 80 dní, udělá Gumball za 8.“ Trasa začala v Londýně a cílová rovinka se nacházela v Salt Lake City. Nutno dodat, že účastníci na širokých cestách USA přepsali rychlostní rekordy všech států, kterými projížděli. Jistě bylo a dodnes je Američanům nemilé, že se těmito rekordy pyšní supersporty staré Evropy.

Ročník 2007 se stal v historii Gumballu 3000 černou kaňkou na konci úžasné, devět let dlouhé věty. Zabavená Porsche a Ferrari, odebrané řidičské průkazy, zcela zdemolované vozy Ford GT40 a Porsche Carrera GT a zejména smrtelný střet Porsche s moldavským řidičem, vrhlo na rally nekonečně dlouhý stín, který označil Gumball 3000 za zvrhlou egolázeň arogantních zbohatlíků. Závod zrušen a myšlenky na jubilejní desátý ročník potlačeny.

Plamen naděje se ale mohutně zažehnul 19. února 2008, kdy se nemyslitelné stalo skutečností. Gumball 3000 2008 potvrzen! Maximillion rozesílá pozvánky na 9. až 16. srpna, kde startovní čára ozdobí asfalt San Franciska a cílem budou Olympijské hry v Pekingu. Současně ovšem avizuje, že ruší závodní filosofii Gumballu a mění ji na jeden velký svižný výlet. Cesta bude procházet na území Spojených států městy Los Angeles, San Diego a Las Vegas. Vozy pak naloží mohutné Antonovy a převezou do Severní Koreji, kde se jezdci mohou zúčastnit severokorejské obdoby Olympijských her nazvaných Masové hry. Trasa pak pokračuje do Šanghaje a následně Pekingu. Zápisné jsou v přepočtu necelé 3 miliony korun na dvě osoby. V ceně je ubytování v pětihvězdičkových hotelech, vstupenky na superluxusní párty, přelet Antonovem a účast na Masových i Olympijských hrách. Přihlášeny jsou již mimo desítky jiných supersportů i hotové skvosty jako Bugatti Veyron, Tesla, Ferrari Enzo, Noble M12 GTO R či Mustang GT500 Elanor! Teď je jen otázkou, s čím do seznamu přispějete vy?

Na úplný závěr pro vás máme láhůdku. Během příštích pěti dnů se bude pod tímto článkem a ve videogalerii Dreamlife.cz postupně objevovat 15 dílů a celkem 135 minut filmů o Gumball 3000 2006. Přejeme skvělou podívanou!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here